Pierwsze stracone punkty Wisłoki

Nie ma już w Premier Soccer League of Chicagoland zespołu bez straty punktów. Prowadząca w Major Division Wisłoka potknęła się w polonijnych derbach z Wisła, remisując 1-1. Natomiast ukraiński Hammers pokonał Błyskawicę i i dzięki temu zrównał się punktami z Wisłoką. Obaj liderzy mają po 22 pkt, ale Hammers nieco lepszy bilans bramek i dzięki temu objął prowadzeni w tabeli. Po remisie z Wisłoką, Wisła z dorobkiem 7  pkt, awansowała o jedną pozycję – na ósme miejsce.
W First Division nadal prowadzi Unia Chicago, która zanotowała w niedzielę ósmą wygraną (przy jednej dotychczas porażce)
Oto relacje

Open Division

BŁYSKAWICA – SC HAMMERS 1-3 (0-1)
Bramka: Ilay
Było to dobre, w szybkim tempie prowadzone spotkanie. Po raz  kolejny okazało się, że można mieć więcej z  gry, stworzyć więcej bramkowych sytuacji, ale w końcowym rozrachunku liczą się strzelone bramki.  A w tej rywalizacji Hammersi byli lepsi – 3-1. W pierwszej połowie Błyskawica straciła przypadkową bramkę. Po przerwie rywale podwyższyli na 2-0. Wprawdzie Ilay uzyskał kontaktowe trafienie, ale z kontry Hammers zdobyli trzecią bramkę, która przesądziła o ich wygranej.

UNIA CHICAGO – RED DEVILS 4-2 (0-0)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 2, Łukasz Borys  2
Unia w tym tygodniu miała grać z Minor fC, ale Minor miał problem z skompletowaniem składu i ostatecznie mecz  skasowano. Nie wiadomo, czy będzie walkower dla Unii, czy też Devils będą chcieli rozegrać ten mecz. W zastępstwie udało się Unii doprowadzić do rozegrania zaległego spotkania z pierwszej kolejki z Red Devills . Pierwsza połowa bez bramek , chociaż Unia kontrolowała grę, ale brakowało skuteczności . W drugiej połowie dokonano kilku zmian i zaczęły padać bramki – Unia strzeliła  pierwsza. Ale pomimo tego, że prowadziła grę , dwa poważne błędy i rywale objęli prowadzenie 2-1. Na szczęście Unia szybko odrobiła straty i wyszła ponownie na prowadzenie 3-2. Czwarta bramka była tylko  przypieczętowaniem zasłużonego zwycięstwa naszego zespołu.

Mołdova – Czarni Jasło przełożony’

WISŁOKA- WISŁA 1-1 (0-1)
Bramki: Alan – Waker Nobil
Polonijne derby przyniosły wynik remisowy, co może być pewnym zaskoczeniem,  bowiem Wisłoka do tej pory nie straciła punktów, a Wisła plasuje się dość daleko od czołówki tej dywizji. W pierwszej połowie bramkę zdobyła Wisła po błędzie obrony Wisłoki i rykoszecie. Obie strony miał okazje  do rozstrzygnięcia na swoją korzyść, ale remis odpowiada temu, co działo się na boisku.,. Trzeba jeszcze dodać, że po czerwonej kartce dla Grzegorza Czarnieckiego, od 50 min gry, Wisła grała już do końca z przewaga  jednego   zawodnika. Nie potrafiłą jednak wykorzystać tej przewagi.
Oto krótkie pomeczowe opinie obu trenerów:
Wojciech Piotrowski (Wisłoka): – Grając w osłabieniu stworzyliśmy dwie doskonałe  okazje do zdobycia zwycięskiej bramki – najpierw po uderzeniu Ulissesa, piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Wisły. Drugą szansę miał Dawid. Gdybyśmy mieli komplet 11 zawodników na boisku, sądzę że ten mecz wygralibyśmy. Było bardzo ciepło, ale chłopaki dali z siebie wszystko – pokazali ambicje i wlekę do końca…
Daniel Kulawiak (Wisła).  – W drugiej połowie tochę „siedliśmy” i pomimo liczebnej przewagi,         nie udało się rozstrzygnąć spotkania na naszą  korzyść. Nie jestem zadowolony z remisu,    bo chciałbym zawsze wygrywać...

Over-30 Red

Eagles – Connection , odwołany

Over-30 White

STING SC – BŁYSKAWICA 1-4 (0-1)
W pierwszym pojedynku rundy rewanżowej nie było niespodzianki –  drużyna Błyskawicy pewnie pokonała przeciwnika. Do przerwy padła tylko jedna bramka, ale wynik w tym okresie mógł być znacznie wyższy.  Po przerwie nadal trwała dominacja Błyskawicy, czego dowodem pewne zwycięstwo i utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli

POLONEZ – STIMULS PACKAGE UNITED 5-4 (2-1)
Bramki: Sebastian Jarmuła 3, Dominik Pietuch, Tomasz Falowski
Już w 1 min Sebastian Jarmuła zdobył prowadzenie dla  Poloneza. Ten zawodnik zaliczył w tym meczu klasyczny hat trick, a bramkową serię zakończył na 5 minut przed końcem gry, kiedy zdobył trzecią w tym dniu bramkę, dającą komplet punktów Polonezowi. Przy tej bramce popisał się Dominik Pietuch, który przeprowadził piękną akcję, wykończoną właśnie przez Jarmułę. W zespole  zabrakło przebywającego na wakacjach Wojtka Kapuścika. Warte odnotowania jest to, że Polonez nie załamał się, kiedy z prowadzenia 1-0 zrobiło się 4-2 dla Stimulusa.  Udało się odrobić straty i wygrać ten trudny pojedynek.