Pierwsze punkty Igloopolu

Mistrz ligi Czarni Jasło nie zwalnia tempa. W  piątej kolejce Stawski Soccer League pewnie pokonał Hetmana 4-0 i oczywiście umocnił się na prowadzeniu, Imponuje bilans  bramek lidera – w czterech grach aż 17 strzelonych i tylko dwie stracone. Zaskakujący rezultat padł w meczu Poloneza z Igloopolem. Faworytem – i to zdecydowanym – był Polonez, a tymczasem wygrał Igloopol i to wysoko – aż 5-1. Igloopol w poprzednich meczach nie grał źle, ale punktów nie zdobywał – brakowało szczęścia. Tym razem szczęścia miał w namiarze, bo z przebiegu gry i ilości sytuacji
Polonez wyraźnie górował. Ale liczą się strzelone bramki. Jedynym zespołem bez zdobyczy punktowej pozostaje Hetman,.

Oto szczegóły i aktualna tabela

CZARNI JASŁO – HETMAN 4-0 (1-0)
Bramki: Łukasz Szczęśniak , Jose Mendoza, Łukasz Kluska, Axel Way
Czarni Jasło uzyskali prowadzenie już w 5 min ,  a po przerwie dorzucili dalsze trzy bramki. Wynik mógł zresztą być jeszcze wyższy – w poprzeczkę trafił Adrian Golemo, a  szanse bramkowe mieli m. in,.   Rafał Zalewski, Łukasz Kluska. W zespole pokazał się kolejny debiutant – Axel Way.
Hetman wciąż  pozostaje bez zdobyczy punktowej ,chociaż wcale nie grał źle.

Oto poniżej  jak padły bramki w meczu Czarnych Jasło z Hetmanem

1-0 – Łukasz Szczęśniak

2-0 -Łukasz Kluska

30 – Jose Mendoza

4-0 – Axel WayA poniżej jeszcze kilka ujeć z gry

Za czyje zdrowie wznosi toast kierownictwo Czarnych Jasło?

Wszystkie zdjęcia – Foto Jacek Jówko

DĄBROVIA – JAGIELLONIA 1-2 (0-1)
Bramki: Kuba Nowacki z rzutu karnego  (po faulu na Łukaszu Mikołajczaku) – Łukasz Borys 2
Już w 5 min Łukasz Borys zdobył prowadzenie dla Jagiellonii, co ustawiło przebieg meczu. Pierwsza połowa to dominacja „Jagi”. Po zmianie stron duga bramka Łukasza Borysa w 80 min przypieczętowała suckes Jagiellonii, chociaż w tym okresie przeważała Dąbrovia. Tym niemnejj Borys miał w II połowie jeszcze dwie okazje na dalsze bramki, wychodząc sam na sam z bramka-rzem.
W Dabrovii zadebiutował Słowak Maros Havran, dobzre znany na polonijnych arenach.

Powyżej i poniżej kilka zdjęć z meczu Dabrovii z Jagielonią

Zdjęcia – Foto Jacek Jówko

POLONEZ – IGLOOPOL 1-5 (0-2)
Bramki: Sebastian Jarmuła – Oskar Piech 2, Dominik Gawle 2. Mateusz Barchan
To był dziwny mecz – Polonez przeważał, miał mnóstwo sytuacji, a Igloopol zdobywał bramki.  Bardzo ładna bramka Oskara Piecha z 18 m strzałem pod poprzeczkę. Pierwszy występ w tym sezonie Dominika Gawle (zagrał wcześniej tylko przez 10 minut w meczu z Wisłoką) przyniósł mu dwa trafienia. Znakomity występ bramkarza Igloopolu Karola Ferdyna, który uratował zespół przed utratą kilku bramek.