Pierwsza wygrana Wisły w sezonie

Pierwsze w tym sezonie  zwycięstwo piłkarzy Wisły w niedzielnej kolejce Premier Soccer League of Chicagoland. Pomimo osłabionego składu, prowadzony przez Marka Korniata zespół nareszcie pokazał się z dobrej strony i pokonał pewnie Thunder Sport Center. Kolejna wygrana Błyskawicy, natomiast przełożony został pojedynek  liderów – Czarnych Jasło z Wisłoką..

Open Division

THUNDER SPORT CENTER  – WISŁA 1-4 (1-1)
Bramki: Alex Lulek 2, obie z rzutów karnych, Mateusz Pytel, Mike Kaczówka
Nareszcie wygrana Wisły i to odniesiona w dobrym stylu. Pomimo iż prowadzący zespół Marek Korniat miał tylko 12  zawodników do dyspozycji (zabrakło z podstawowych – Wiśniewskiego, Modzelewskiego, Piotra Lagowksiego), Wisła miała mecz pod kontrolą. Udany debiut w zespole Mike’a Kaczówki, uwieńczony bramką. Ten sam zawodnik zdobył jeszcze jedna bramkę, którą sędzia najpierw uznał, by po chwili… odwołać swoją decyzję..

MACEDONIA – UNIA  CHICAGO  2-1 (1-1)
Bramka: Śmierzchalski
W mocno okrojonym składzie, bez podstawowych zawodników – Mikołajczaka , Borysa , Iwanka , Krystopy , Karpierza . Szkoda punktów, bo mecz na pewno do wygrania , dwie setki miał jeszcze Śmierzchalski., Niestety po drugiej żółtej Emir Hodzis otrzymał czerwoną i od 60 minuty Unia grała w dziesiątkę .  Mecz był w samo południe  w upalny dzień  i  przewaga jednego zawodnika zrobiła swoje,. , W 80 min. po strzale z wolnego Unia traci  drugiego gola . Na dodatek kilka minut później druga czerwoną kartkę zobaczył   bramkarz Piotrek Kuźmicki  i Ujna kończy w dziewiątkę.
Szkoda punktów, ale Unie nie rezygnuje z walki o miejsce na podium , Niestety przez kilka najbliższych tygodni wyłączony  będzie z gry Łukasz Mikołajczak (złamana reka)

INTERNATIONAL S C – BŁYSKAWICA  1-3 (0-1)
Bramki: Patryk Knap  2, w tym jedna z rzutu karnego.
Przeciwnik dzisiejszego meczu to dobra drużyna – relacjonuje Wojtek  Woźniak z Błysklawicy.  – Pierwsza połowa z lekką naszą przewagą i zdobywamy bramkę z rzutu karnego, który pewnie wykonuje  Patryk Knap. Druga połowa również z lekką naszą przewagą.  Ale to rywale  pierwsi zdobywają bramkę na remis. Bramkę na 2-1 ponownie strzela Patryk Knap. Z upływem minut przewaga Błyskawicy wzrasta, a Knap mógł zdobyć nawet trzecia w tym dniu bramkę. Ostatecznie jednak mecz kończy się wynikiem 2-1.

WISŁOKA – CZARNI JASŁO, przełożony

Over-30 White

BLYSKAWICA – SOGUN 3-2 (1-0)
Bramki: Darrien, Craig, Sammy
Nie był to wyrównany pojedynek, a raczej mecz… niewykorzystanych sytuacji Błyskawicy/

FC OASU – POLONEZ 4-1 (1-0)
Bramka: Krzysztof Kulis
Tylko dziewięciu zawodników Poloneza zgłosiło się na mecz, wiec trudno było cokolwiek wywalczyć. A tak nawiasem mówiąc – jak nas informuje Wojtek KApuśck – trzy bramki w tym meczu padły z pozycji spalonych.

Over-30 Red

EAGLES – FC BALCAN 1-4  (0-0)
Bramka: Ese
Pierwszej porażki doznali piłkarze lidera Over-30 Red – AAC Eagles . Już w pierwszej połowie zespół doznał poważnego osłabiania, gdy poważnej kontuzji barku doznał – zaatakowany w  brutalny sposób – Paweł Otachel. ,.Zabrakło kilku zawodników w zawiązku z bankietem jubileuszu 20-lecia Jagiellonii, a w Polsce nadal przebywa bramkostrzelnym Kuba Piotrowski. Z konieczności musiał wystąpić na boisku trener Robert Juszczyk. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym dniu Eagles był słabszy od FC Balcan.