Pierwsza porażka Stali Mielec

W niedzielę zakończył się regularny sezon w Stawski Soccer League. Pierwsze miejsce wcześniej zapewniła sobie Stal Mielec, która do decydującej fazy rozgrywek przystąpi z uprzywilejowanej pozycji. Ale tylko z trzema punktami przewagi nad Capitolem Czarni Jasło i Podlasiem. Gdyby w niedziele wygrała z Capitolem, miałaby 6 punktów przewagi nad Podlasiem i aż 9 nad Capitolem, Tak się jednak nie stało. Pojedynki pomiędzy tymi trzema zespołami w drugiej fazie rozgrywek, w grupie „mistrzowskiej” wyłonią najlepszy zespół ligi w sezonie 2010/2011. Wszystko jest jeszcze możliwe.Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze sprawa Zagłębia. Jeśli na najbliższym, czwartkowym zebraniu Ligi  zapadnie decyzja o odebraniu wszystkich zdobytych punktów temu zespołowi, stracą po trzy punkty ci, którzy z Zagłebiem jesienią wygrali , a więc z pierwszej szóstki może dotyczyć to  Stali Mielec (wygrała 3-1), Podlasia (5-3),  i Dąbrovii Ustronianki (3-0). Przegrały natomiast z Zagłebiem:  Capitol 0-1 i Igloopol 0-2.  Sprawa dotyczy tylko grupy mistrzowskiej, bowiem w grupie spokojnej, zespołów walczących o miejsca od 7-12,  w drugiej rozgrywek zdobyte wcześniej punkty się nie liczą, a zaczyna się od nowa., Trochę to dziwne, bo na marne idzie dorobek zespołów, które mają po rundzie zasadniczej najlepszy bilans (Czarni17 pkt, Szymański 14 i Hetman 13 pkt.).
Oczekiwane z dużym zainteresowaniem spotkanie Podlasia  z Igloopolem zakończyło się zwycięstwem Podlasia 4-2. Zespól w zastępstwie nieobecnego trenera Tomka Drążka poprowadził powracajmy do zdrowia Robert Sztejn. Podlasie grające w pierwszej połowie z wiatrem, uzyskało w tym okresie dwie bramki. Ale sprawa nie była jeszcze przesadzona, bowiem po zmianie stron ze sprzyjającym wiatrem grał Igloopol.

podl-igl-1Walka o piłkę w meczu Podlasia z Igloopolem           Foto – Wiesław Książek

A jednak pierwszy kwadrans zespół Przemka Ziarka przespał i to chyba przesądziło sprawę.  Dośc nieoczekiwanie  w tym okresie piłka częściej przebywała na połowie Igloopolu. No i w 62 min Łukasz Kluska podwyższył na 3-0. Dopiero wówczas Igloopol rzucił się do odrabiana strat. Zdobył dwie bramki, stworzył kilka dalszych zagrożeń. Miał na dodatek ułatwione zadanie, gdyż Podlasie ostatnie pół godziny grało w dziesiątkę (czerwona kartka dla Sebastiana Grosmana). Jednak nie udało się wyrównać, a w ostatniej minucie po fatalnym kiksie Piotra Suwały – Mario Zubek dopełnił formalności, pieczętując w sumie zasłużone zwycięstwo Podlasia.

podl-igl2I tym razem braakarz Podlasia wyszedl obronną reką w pojedynku z napastnikiem Igloopolu    Foto – Wiesław Książek

Później Dąbrovia Ustronianka dość łatwo uporała się z Krystyna’s Tdeam, wygrywając jednak skromnie, bowiem  tylko 1-0. W drugiej odsłonie Dąbrovia grała w osłabieniu (po wykluczeniu za dyskusję z sędzią Łukasza Stąsieka). Krystyna’s Team stworzyła kilka sytuacji, najbliżej zdobycia gola był Grzegorz Pawlak, po uderzeniu którego w I połowie piłka trafiła w słupek. Spotkanie stało na przeciętnym poziomie. Dąbrovia po raz kolejny wygrywa skromnie tylko 1-0, ale punkty zdobywa. 26 punktów  w sezonie regularnym dla be iaminka to znakomity rezultat!
Nie doszło do niespodzianki w pojedynku Czarnych z Lechem. Górale zaaplikowali rywalowi sześc bramek. Mieli tylko jednego zawodnika na zmianę, ale Lech był jeszcze skromniejszy liczebnie – tylko 11. zawodników. Tak więc Lech zakończył regularny sezon bez zdobyczy punktowej. Teraz w grupie „spokojnej” zaczne się liczenie punktów od nowa – trener Paweł Pyszniak ma nadzieje, że wreszcie jakieś punkty pojawia się na koncie jego zespołu.

04-17-11-029Dwie migawki z mczu: Czarni – Lech                           Foto – Jacek Jówko

04-17-11-004
Polonez , który marzy o miejscu na podium,wygrał z Duchami 3-1, ale grą nie zachwycił. W Duchach zabrakło najlepszego zawodnika, napastnika  Tomka Lojka. – Gdyby on mógł dzisiaj zagrać, to byłaby inna sprawa –  powiedział prezes Duchów Marek Miętus. – A tak, dwa błędy  w obronie i był o po meczu.

04-17-11-103“Czarowanie” przeciwnika w meczu: Capitol Czarni Jasło – Stal Mielec 2-1       Foto – Jacek Jówko
Ostatnim spotkaniem tej serii był pojedynek lidera  z wiceliderem. Zapowiadały się wielkie emocje. O tak zresztą było. Stal Mielec po celnym trafieniu Adiana Golemo prowadziła 1-0, ale tuż przed przetwa – po dwóch błędach – Capitol Czarni Jasło zdobyli dwie bramki (43 min Lukasz Paśko, w 45 min idealna wrzutka plki na głowę Abgejule) . Po przerwie Mielec atakował, ale nic z tego nie wychodziło. Nie miał swojego dnia niezawodny zwykle Waldemar Gołąbek. Na 7 min przed końcowym gwizdkiem , za faul na Golemo, arbiter dyktuje rzut karny. Do piłki pochodzi Gołąbek ,ale bramkarz George Perez broni. Jeszcze w ostatniej minucie Sebastian Depa znalazł się 04-17-11-132

Ta piłka padła łupem bramkarza –   z meczu Stal Mielec – Capitol       Foto  Jacek Jówko

sam  przed bramkarzem, ale pa\róbując go przelobować, przerzucił piłkę także nad poprzeczką.
W sumie mecz był wyrównany – przyznał trener Capitolu Czarnych Jasło Tadeusz Ciężki. – Cieszymy się, że wygraliśmy w grze, chociaż nie wiadomo jeszcze jak to będzie z tymi punktami zabranymi czy nie zabranymi za Zagłębie. Nie oglądamy się na żadne punkty,  po prostu gramy dalej. Naszym celem jest pierwsza trójka i na razie ten cel realizujemy.
Porażka Stali na zakończenie regularnego sezonu stwarza ciekawa sytuację w dalszej fazie rozgrywek.

04-17-11-149Pod okiem sędziego walka o piłke w meczu Capitolu Czarnych Jasło ze Stalą Mielec    Foto – Jacek Jówko

Kto będzie mistrzem? Prezes Ppdlasia Tomek Madej w trakcie wczorajszego meczu z Igloopolem powiedział mi: Podlasie się nie poddaje, dopiero po piątym tytule zakończymy jako zespół działalność. .

Oto wyniki i końcowa tabela regularnych rozgrywek
PODLASIE – IGLOOPOL 4-2 (2-0)
Bramki: Mario Zubek 3, Łukasz Kluska – Wojtek Lejman, Bartek Piekło
POLONEZ – DUCHY  3-1 (1-0)
Bramki: Łukasz Borys,  Wojtek Kapuścik,  Paweł Kozaka – Jacek Smarduch
DĄBROVIA USTRONIANJA – KRYSTYNA’S TEAM 1-0 (1-0)
Bramka: Bartek Kot
LECH – CZARNI CZARNY DUNAJEC 0-6 (0-3)
Bramki: Robert Gacek, Feliks Król,  Sieger Pance, Carl Beckenbach,  Math Niciński, Jonathan Siuta
CAPITOL CZARNI JASŁO – STAL MIELEC 2-1 (2-1)