Pierwsza porażka Ratułowa

W najciekawszym spotkaniu kolejnej rundy w Sling TV Liga Podhalańska doszlo do długo oczekiwanego pojedynku pomiędzy liderem Ratułowem a Orawą.. Emocji nie brakowało, a w tym meczu padło aż 9 bramek. O jedno trafienie lepszy okazał się aktualny mistrz ligi. Pomimo tego zwycięstwa Orawa na razie w środku tabeli, ale ma tylko cztery rozegrane spotkania, podczas gdy jej najgroźniejsi rywale już po sześć gier.
Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyły Szaflary i dzięki temu opuściły ostatnie miejsce w tabeli.
\W tabeli na czele Ratułów 15 pkt przed Baciarami 12 pkt,
Czarnym Dunajcem 10 pkt i Orawą 9 pkt.
Oto szczegóły.

DUCHY – SZAFLARY 1-6 (1-2
Bramki: Rafael Hernandez – Patryk Paprocki 3, Marcin Pawlikowski 2, Ryszard Surdel
Pierwsze punkty w sezonie dla Szaflar po raczej nieoczekiwanym i wysokim zwycięstwie nad Duchami..
.Co się stało? – Po prostu mieliśmy tym razem „aa” 12. zawodników, czyli jednego na zmiany – powiedział Ryszard Surdel. – W poprzednich spotkaniach graliśmy z reguły w osłabionym liczbowo składzie. ..
Porażka za wysoka – powiedział prowadzący zespól Duchów Piotr Zatłoka. – Do przerwy było tylko 1-2, ale zaraz o zmianie stron straciliśmy trzecią bramkę i to przesądziło.

,

ORAWA – RATUŁÓW 5-4 (0-1)
Bramki: Max Salamata 3, Andrzej Gąsienica 2 – Danny Rohder, Benny Rohder, Fernando Alvarez, Connor McNultt
Czerwone karrki: Fernando Alvarez, Conor Mote (Ratułow) oraz Kuba Szczurek (Orawa)
Pojedynek najlepszych zespołów ligi był pełen emocji i trzymał w napięciu do końca. Aż 9 bramek padło w tym spotkaniu – taki hokejowy wynik lubią kibice. Kolejno było: 0-1. 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 4-2, 4-3, 4-4 i na cztery minuty przed końcem weteran Andrzej Gąsienica zdobył piątą bramkę dla Orawy, przesądzająca o losach spotkania
Mecz na pewno mógł się podobać, aczkolwiek w walce o taka stawkę zbyt dużo było nerwowości, czego wynikiem aż trzy czerwone kartki.

BACIARY – ŻYWIEC 4-2 (0-2)
Bramki dla Baciarów:: Adrian Pietuch 2, Nick Moto 2
Podobnie jak ostatnio z Szaflarami, Baciary pierwszą połowę przespały. Po zmianie stron chłopcy Wiesława Sucheckiego nareszcie zaczęli grać piłką i na efekt nie trzeba było długo
czekać.

.
ODROWĄŻ – JAGIELLONIA 0-1 (0-1)
Bramka: Konrad Slęczka
Pewna wygrana Jagieollojnii. Wkrótce po zdobyciu prowadzenia „jaga” miała jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku – m. inl strzały Bogdana Brongiela i Pawła Ściepucha obronił bramkarz.. Natomiast po drugiej stronie bramkarz „jagi” Wojtek Siwik w ciągu całego meczu tylko raz musiał wykazać się swymi umiejętnościami.

CZARNY DUNAJEC – WATRA/BIAŁKA 1-1 (1-1)
Bramki: Mike Kipta – Chris Reed
Prowadzenie w tym meczu uzyskała Watra/Białka, ale cztery minuty później Mike Kipta wyrównał. Po zmianie stron więcej bramek nie padło. Meczu nie mógł oglądać trener Białki Adam Rabiański, ukarany czerwoną kartką i zawieszony na jeden tydzień

1, Ratułów 6 15 32-9
2. ,Baciary 6 12 21-14
3. Czarny Dunajec 6 10 17-9
4. Jagiellonia 5 10 9-6
5, Orawa 4 9 14-11
6 Watra/Białka 6 8 16-7
7. Duchy 4 3 12-13
8, Żywiec 6 3 10-19