Paweł Gaiński i Leszek Czechowski najlepsi

W wtorkowy wieczór w Five Season Sport Club w Northbrook zakończyła się ostatnia w tym roku polonijna sportowa impreza – Świąteczny  Tenisowy Turniej „Jóźwiak Holiday Bowl’14”. Uczestniczyło ponad 60 dorosłych amatorów tego sportu, ponadto 16 juniorów, a w niedzielnej klinice tenisowej wzięło udział 1 dzieci poniżej 8. roku życia.
We wtorkowym finale kategorii open Paweł Gaiński po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonał Jacka Grabca 6-2, 4-6, 10-8. Spotkanie trwało trzy godziny, a sam super-tiebreak a 32 minuty.

Najlepsi w kat. over-50 – Leszek Czechowski i Grzegorz Handzel za moment wzniosą szampanem noworoczny toast                Foto  Maciek Jóźwiak-

W finale over-50 Leszek Czechowski wygrał z Grzegorzem Handzlem 6-2, 6-3. Leszek Czechowski, który w tym roku po kilkuletniej przerwie spowodowanej kontuzją powróciłl na korty, pokazał szybki, dynamiczny tenis. Po prostu niesposób go było zatrzymać.
W finale pocieszenia tej kategorii 70-letni Leszek Kocjan pokonał Jerzego Żelazkę 7-6, 4-6,11-9.
W finale debla wygrałą para: Andrzej Hatrmata i Mike Tyrman, bijąc debel: Lubos Velh i Nan Shen 6-4, 6-4.
W finale top-gun dla zawodników college i elity Bryan Levingsten pokonał Rona Jacobsona.
W ostatnim tunieju juniorskim under-12 triumfował Justyn Hwang.
Był to bardzo udany turniej – gratulacje dla organizatora Maćka Jóźwiaka. Po ostatniej grze szampanem, ufundowanym przez sponsora turnieju –  firmę BINNY’S, uczestnicy skladali sobie noworoczne życzenia,
Do zobaczenia i spotkania na kortach już 10-11 stycznia, podczas tenisowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Marek Zacios w parze z Katie Spania

Od lewej: Józef Harmata, Ron Trippoli, Andrzej Harmata, Lubos Vegh i Marek Ignatowski

Turniej deblowy Top Gun: Paweł i Łukasz Jaworski7

Finalisci turnieju powyzej 50 lat  – Grzegorz Handzel i Leszek Czechowski (zwyciezca) oraz organizaytor – Maciek Jóźwiak\
Finalisci turnieju Top Gun (od prawej): Alex Galustian (DePaul University, Chicago) Chas Mayer (Trinity University, Texas), Brian Livingston (University of Illinois), Rob Jacobson (Tufts University, Boston

Andrzej Harmata (zwyciezca turnieju deblowego mezczyzn)

Kamila Dziewonska (zwyciezczyni turnieju juniorskiego ORANGE 8-latkow

Dawid Kaminski (zwyciezca turnieju Orange 8-latkow)

Finalisci turnieju Green Dot (ponizej 10-lat) Alex Denisov i Dominik Kaminski (po prawej)

Zwyciezca turnieju mezczyzn singla Pawel Gainski

Finalista turnieju mezczyzn singla Jacek Grabiec

Na najlepszych czekały nagrody…

Kids PLayDay (darmowa zajecia tenisowe dla najmlodszych)

Sztab turniejowy – od prawej): Bartek, Natalia, Stanislaw, Julian i Maciek Jozwiak