PACBA Open 2016 dla Artura Kurka


Ostatni w tym roku polonijny turniej tenisa stołowego sponsorowany tradycyjnie przez organizację zrzeszająca polsko-amerykańskich kontraktorów PACBA odbył się 11 grudnia w Schaumburgu. Wśród przybyłych zawodników i gości z organizacji PACBA mogliśmy przywitać prezes panią Martę Róg, która oficjalnie otworzyła PACBA OPEN 2016.

Jesienno-zimowa aura zazwyczaj sprzyja rozgrywkom tenisa stołowego. Dlatego już na 3 tygodnie przed rozpoczęciem turnieju nie było już wolnego miejsca. W niedzielne popołudnie, pomimo bardzo złej pogody,  do Schaumburga przybyło 58 zawodników, którzy rywalizowali o miano najlepszego w trzech kategoriach.

Amatorzy: Wojciech Wolski organizator, Wit Kaczmarski, Boguslaw Kuligowski, Józef Tawa, viceprezes PACBA Boguslaw Gromek.

W kategorii amatorskiej zdominowanej przez zawodników reprezentujących organizację PACBA wygrał Bogusław Kuligowski wyprzedzając Józefa Tokarczyka, Witka Kaczmarskiego oraz Kazimierza Kudlę.
W kategorii średniozaawansowanej pierwsze miejsce zdobył Bogdan Palarz. Pokonał on w meczu finałowym Tomasza Godlewskiego.
Mecz o trzecie miejsce też dostarczył nam sporo emocji. Spotkali się w nim Kuba Zych i Adam Koziel. Lepszym okazał się Kuba Zych wygrywając 3:1. Warto tutaj zaznaczyć, że w tej kategorii wystąpili zawodnicy, którzy regularnie biorą udział w rozgrywkach amerykańskich.

Średniozaawansowani: Tomasz Godlewski, Bogdan Palarz, Kuba Zych, Jozef Tawa sponsor
Najlepsi polonijni zawodnicy wystartowali w kategorii zaawansowanej. Po 6 godzinach wyłonieni zostali zwycięzcy w tej kategorii.
Zwycięzcą zaawansowanych został Artur Kurek  Drugie miejsce przypadło  Michałowi Wolskiemu. Na trzecim miejscu uplasował się Igor Falchuk , a na czwartym Łukasz Niewiarowski.

Zaawansowani: Wojciech Wolski organizator, Igor Falchuk, Artur Kurek, Michał Wolski

Trzech najlepszych zawodników z kategorii amatorskiej i średniozaawansowanej otrzymało pamiątkowe puchary, a najlepsi w kategorii zaawansowanej otrzymali nagrody pieniężne.
Gorąco dziękuję sponsorom  za pomoc w organizacji tego turnieju. Szczególne podziękowanie składam na ręce prezesa PACBA pani Marty Róg.
Również duże słowa podziękowania kieruję do pozostałych sponsorów: firmy PolDoor Corp. Sławoja Ostowskiego, firmy RCR Concrete, Tawa Pro Flooring Józefa Tawy, ABG Construction Co., Waltera Bochenka, Krystyny Hryszko, Creative Concept Group pana Zbigniewa Jabłońskiego oraz Best Care Rehab Dariusza Wolskiego.
Jak co roku nie mogę zapomnieć o panu Jerzym Ucińskim, który jest koordynatorem przygotowań to tego turnieju z ramienia PACBA.  Jego wkład w przygotowanie turnieju jest ogromny. Wielkie dzięki.
Dziękuję też polonijnym mediom za sponsorowanie medialne oraz nagłośnienie turnieju.
Wojciech Wolski