Ostro w meczu na szczycie

Druga kolejka rundy wiosennej w Lowell Foods Liga Podhalańska nie przyniosła zmian. W spotkaniu kolejki rozgrywanym w samo południe,  lider Czarny Dunajec już w 1 min. gry zdobył prowadzenie z Orawą. Dunajec pewnie wygrał 5-1, szkoda tylko ze grano zbyt ostro, czego owocem było aż10 żółtych i dwie czerwone kartki. Nie doszło także  do niespodzianek w pojedynkach Szaflar z Ratułowem i

Tak padła bramka z rzutu karnego dla Szaflar                   Foto – Marek Krawczyk

Odrowąża z Podczerwonem, chociaż wygrane faworytów były w skromnych rozmiarach. Klęski doznało Podwórko, najsłabszy obok Ratułowa zespół Ligi
‘Oto szczegóły i aktualna tabela
ODROWĄŻ – PODCZERWONE 4-2 (2-1)
Bramki: Kuba Kamiński 2, Jordan Bjelfeld z rzutu wolnego, Krystian Ustupski – Krystian Sroka, Karajew Dinali
Pomimo iż trener Odrowąża Jurek Siwiec miał tyko jednego zawodnika na zmiany, a był nim prezes Tomek Grela, jego zespół wpadł o wiele lepiej niż przed tygodniem w przegranym pojedynku z Orawą. Bardzo dobry występ strzelca dwóch bramek – Kuby Kamińskiego, który rozegrał w Odrowążu dopiero drugi mecz, a pozyskany został przed dwoma tygodniami. Niestety ten napastnik w drugiej połowie spotkania doznał kontuzji kolana i musiał opuścić murawę. Spotkanie  w pierwszej połowie toczyło się z przewagą Podczerwonego, które do przerwy prowadziło 2-1. Po zmianie stron Odrowąż dość szybko wyrównał stan meczu. Decydującym momentem była czerwona kartka dla Grzegorza Dzierdzika z Podczerwonego przy stanie 3-2 dla Odrowąża

RATUŁÓW – SZAFLARY 2-3 (0-2)
Bramki: Darek Molek 2, Alex Budac 2, Piotr Kiełbasa
Zasłużona wygrana  Szaflar, chociaż w jakimś stopniu wygrana została „wymęczona”.  Wprawdzie sytuacji do strzelenia dalszych bramek miały Szaflary co najmniej kilka, al. dwukrotnie Ratułów zdobywał bramki kontaktowe.. Przy stanie 2-1 Alex Budac z rzutu karnego (po faulu na Ryszardzie Surdelu) podwyższył na 3-1, co przesądziło sprawę.  Wprawdzie Darek Molek odpowiedział i zdobhył kontaktowe trafienie dla Ratułowa (na 2-3), ale na tym się skończyło.
Władek Ciężczak, prezes Ratułowa miał żal do arbitra, uważając ze podyktowany rzut karny był co najmniej problematyczny, gdyż faulu nie było.

ORAWA – CZARNY DUNAJEC 1-5 (0-3)
Bramki: Stefan Mijatovic –  Tomek Lojek 2, Kyle Breitenbach 2,   Przemek Koziarz
Czerwone kartki: Stefan Mijatovic (Orawa) pop dwóch żółtych i bramkarz Sebastian Matulak (Orawa)
Już w 1 min. gry strzałem w samo okienko Przemek Koziarz zdobył prowadzenie dla Czarnego Dunajca. W pierwszej połowie padły jeszcze dwa dalsze bramki dla lidera. I to przesądziło sprawę w spotkaniu, w którym od początku zdecydowanym faworytem był Czarny Dunajec. Szkoda tylko, ,ze gdzieś od 60 min gra się bardzo zaostrzyła – w efekcie sędzia musiał pokazać aż 10 żółtych kartek (6 dla Orawy, 4 dla Dunajca). Już od 70 min Orawa grała w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Stefana Mijatovica, a w końcówce czerwiona  kartkę zobaczył jeszcze bramkarz Sebastain Matulak.

FC PODWÓRKO – HALNY 0-9 (0-3)
Bramki: Jan Siuta 2, Mohamed Rasic, Ahmed Rasic, Jose Ibara, Eric Ramirez, Ben Lauzon, Piotr Repa. Ivan Rodrigez.
Mecz do jednej bramki. Na uwagę zasługuje piękna bramka po dośrodkowaniu uderzeniem z powietrza przez najstarszego zarodnika Ligi – ponad 50-letniego Piotra Repy.

1.    Czarny Dunajec        9    27    42-13
2.    Odrowąż                  9    21    27-17
3.    Szaflary                    9    21    38-15
4.    Orawa                      9    15    28-28
5.    Halny                      9    10    25-28
6.    Podczerwone          9    7    16-22
7.    FC  Podwórko         9    3    6-47
8.    Ratułów                9    3    14-36