Orawa na powrót liderem

W drugiej kolejce rewanżowej rundy w Lowell Foods Liga Podhalańska doszło do niespodzianki. Prowadzący w tabeli Czarni Czarny Dunajec tylko zremisowali z Halnym, Orawa natomiast wygrała i powróciła na fotel lidera. Przy równej ilości punktów z Czarnym Dunajcem ma wprawdzie minimalnie gorszy bilans bramek od rywala, ale w bezpośrednim spotkaniu jesienią wygrała 2-1. I ma ponadto jeden mecz mniej rozegrany od Czarnych. Jeśli do końca rozrywek oba zespoły nie stracą punktów, o tytule zadecydowałby bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi rywalami. Trzeci kandydat do tytlu – Szaflary – pauzowały. Pomimo porażki niezłe wrażenie pozostawiło MK Construction Podczerwone, natomiast nadal słabo gra Ratułów.
Oto szczegóły i aktualna tabela

MK CONSTRUCTION PODCZERWONE – ORAWA 0-3 (0-2)
Bramki: Roman Koszat 2, Patryk Heintz (samobójcza)
Lider wygrał z Podczerwonem, ale mecz nie miał jednostronnego przebiegu. Obie strony stwarzały okazje, ale wykorzystała je tylko Orawa. Ze strony Podczerwonego dwukrotnie  sytuacji sam na sam nie zamienił w bramki John Hajnos.  W Podczerwonym zabrakło czterech nowych zawodników, którzy w tym czasie mieli mecz w innej lidze. Pokazali się jenak  nowi, a Tadeusz Sroka jest optymistyczne nastawiony; – Tanio skóry nie sprzedamy, powalczymy w kolejnych meczach – powiedział.
Tym razem o zwycięstwie Orawy zadecydowało doświadczenie, którego brak w młodym zespole Podczerwonego.

RATUŁÓW – ODROWĄŻ 0-3 (0-1)
Bramki:  Arek Franos z karnego, Andy Lichaj, Lorin Setin
Pierwsza połowa wyrównana, po zmianie stron grający z wiatrem Odrowąż przeważał wyraźnie. Tym razem Odrowąż miał pełny skład.
– Na początek mieśmy łatwiejszych rywali, od przyszłej niedzieli zaczną się trudniejsze mecze i dopiero wtedy przekonamy się, na co stać nas zespół – powiedział trener Odrowąża Jerzy Siwiec.
Ratułów stracił pierwszą bramkę  z rzutu karnego (protestował, że rzekomo wślizg obrońcy byl prawidłowy) , dwie dalsze po fatalnych błędach obrony. Natomiast kilku okazji w pierwszej połowie nie wykorzystali Piotr Kwinal, Darek Molek, Stanisław Szwab).

HALNY – CZARNI CZANY DUNAJEC 1-1 (1-1)
Bramki: Wayde Gentile – Feliks Król
Pierwsza połowa to optyczna przewaga Czarnych, po zmianie stron więcej sytuacji stworzył Halny, który też objął prowadzenie. Nie utrzymał go jednak do końca. Halny nareszcie pokazał się z dobrej strony (po serii słabszych występów) i pomimo iż zabrakło pauzujących za kartki  – Szymona Białonia, Andrzeja Liszczaka i Łukasza Stopki, pozostali dopisali  – zgłosili się do gry i spisali się całkiem dobrze, potwierdzając że w tym zespole drzemką spore możliwości.. Na szczególne wyróżnienie zasłużył młody bramkarz Halnego Mateusz Rychtarczyk.