Orawa lepsza w meczu na szczycie

W trzeciej kolejce Sling TV Liga Podhalańska najciekawiej zapowiadał się pojedynek mistrza ligi Ratułowa z wicemistrzem Orawa. Nie przyniósł on jednak spodziewanych emocji – osłabiony Ratułów nie zdołał nawiązać walki, a wygrana Orawy 4-0 mogła wypaść nawet w wyższych rozmiarach.. Nieoczekiwanie gładko Baciary przegrały z Szaflarami, które zanotowały kolejny dobry występ. Bardzo odmłodzony zespół Szaflar zapowiada walkę o tytuł, ale dopiero w następnym sezonie 2024/2025
Dobrze spisuje się Odrowąż, który gadko pokonał Białke
Po trzech rozegranych kolejkach zdecydowanym liderem pozostaje Orawa z kompletem 9 pkt. Wyprzedza ona Czarny Dunajec 6 pkt oraz Odrowąż i Jagiellonię – po 4 pkt. Dalsze lokaty zajmują: Watra/Białka, Baciary Szaflary i Ratułów- wszystkie po 3 pkt Bez punktów pozostaje Żywiec.

.=
Oto relacje

BACIARY – SZAFLARY 0-3 (0-1)
Bramki: Krystian Kanigen, Daniel Jabłoński, Patryk Paprocki
Dominacja młodego zespołu Szaflar i jego w pełni zasłużone zwycięstwo. Baciary po raz kolejny miały problemy ze skompletowaniem odpowiednio silnego składu.
.
WATRA/BIAŁKA – ODROWĄŻ 1-4 (1-1)
Bramki dla Odrowążą: Jarek Knieć 2, Adrian Klimek, Ryan William
.Zaraz na wstępie Białka zdobyłą bramkę i prowadziła do 38 min. kidy Jarek Knieć wyrównał na 1-1. Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko zawodnicy Odrowąża, a serial zakończył Jarek Knieć. Ten piłkarz to nowy nabytek klubu, Przyleciał z Polski przd dwoma tygodniami. Przed 10 laty grał w poznańskiej Warcie. Rozegrał w Odrowążu dopiero dwa spotkania, zdobywając w nich aż pięć bramek.
– To może być perełka w drużynie– powiedział zadowolony prezes Odrowąża- Tomek Grela. – Dzisiaj miałem 18 zawodników, myślę ze będzie jeszcze lepiej.

RATUŁÓW – ORAWA 0-4 (0-2)
Bramki: Max Salamata 2, Zachar, Krystian Sroka
– To był najniższy wymiar kary – skomentował trener Orawy – Ryszard Bury, – Już w pierwszej połowie mogło paść więcej dla nasz bramek. Mieliśmy niewykorzystane sytuacje „sam na sam”, Zachar trafił w poprzeczkę, kilka razy wybronił ich bramkarz. Muszę wyróżnić młodych, 16-letnich chłopaków – Maćka Ostrygę, Michała Kuliga i Pawła Kozaka. Będziemy mieli z nich pożytek…
Jaka przyczyna tak wyraźnej porażki mistrza ligi? Spróbował odpowiedzieć założyciel klubu Władek Ciężczak. – Paczkę mamy, ale muszą się zejść – powiedział krótko – Jeszcze w piątek Mike (Cężczak) mówił mi , że będą wszyscy. Może zaszkodziła ładna pogoda?
Istotnie Ratułów miał poblemy ze składem, zabrakło kilku podstawowych zawodników.

.
JAGIELLONIA – ŻYWIEC PODHALE 3-1 (2-1 )
Bramki: Jacek Nowobielski – Marcin Boratyński, Paweł Ściepuk, Konrad Ślęczka
Na wstępie Żywiec zdobył prowadzenie i dopiero tuż przed przerwą Jagiellonia odpowiedziała dwoma bramkami, przy których nie bez winy był bramkarz.
W pierwszej połowie optyczna przewaga „jagi”, po zmianie stron gra się wyrównała, a kiedy Jagiellonia opadła z sił, inicjatywę przejął Żywiec. Rozstrzygnięcie padło na 8 min., przed końcem, po kontrze Konrad Ślęczka zdobył trzecią bramkę.
Oba zespoły otrzymały po jednej czerwonej kartce; oba narzekały na pracę sędziów, a Żywiec na ostra grę Jagiellonii.