Oldboye Eagles w finale ligi

Piłkarze Eagles over-30, którzy wygrali sezon regularny w Il. Metropolitan A.H. Soccer League, uczynili w sobotę kolejny krok do zdobycia mistrzostwa tej ligi w over-30 Division. W półfinale play off ligi pokonali po dogrywce Lions 3-2. W tej lidze odlboyów, sięgającej historią roku 1972, największe sukcesy święcił niemiecki Schwaben, wygrywając 20-krotnie. Pierwszym polonijnym teamem, który triumfował był Royal-Wawel(1998/99); później sukces „waweli” powtórzyły: Błyskawica South (2004/2005) i przed rokiem Eagles, który zdobyciem mistrzostwa uczcił 80-lecie tego zasłużonego klubu.

EAGLES – LIONS 3-2 (2-2, 2-0)
Bramki: Bogdan  Żurowski z rzutu wolnego, Janusz Gurgul, Darek Baczewski
Łatwe prowadzenie do przerwy uśpiło chyba  zawodników Eagles, którzy po przerwie trochę „odpuścili” i dali sobie strzelić dwie bramki.  Rozstrzygnięcie padło dopiero w drugiej części dogrywki, kiedy po ładnej akcji Darek Baczewski zdobył zwycięską  bramkę.
Piłkarze Lions –  nie mogąc pogodzić się  z porażką, zachowywali się niesportowo – w rezultacie w końcówce spotkania dwóch z nich zobaczyło czerwone kartki.
Przeciwnikiem Eagles w finale będzie zwycięzca meczu: Concordia – Liths. Faworytem była Concordia, w razie jej wygranej finał rozegnany zostanie zapewne dopiero po finałach USSA Open Cup Champions w Kansas, które czekają nas podczas następnego weekendu. W kat over-30 w finałach  Kansas wystąpią i Eagles, i Concordia.
Eagles wzmocnił się ostatnio jedynie Markiem Serafinem (Calisia), innych wzmocnień przed finałami pucharu nie przewiduje się.

(spotkania ligowe)

CRACOVIA – YOUTHS 5-3 (1-2)
Bramki: Jerzy Motolko 2, Wiesław Soja 2, Lorenzo Cruz
W zaległym spotkaniu Cracovia pokonała Youths. W pierwszej połowie zawodnicy Cracovii trochę się pogubili, poza tym każdy grał dla siebie; po zmianie stron było już zdecydowanie lepiej.
MVP spotkania został Jurek Motolko – zdobywca dwóch bramek, ale i dwóch asyst.
EAGLES  – WINGS 3-2
Bramki: Darek Dyląg 2, Krzysztof Baran