Oldboye Eagles, Podhala i Royal-Wawel nie zwalniają…

Kolejna runda spotkań w Il. Metropolitan A. H. Soccer League przyniosła dalsze zwycięstwa Eagles w over-32 Division i Podhala w over-40, liderów w swoich Dywizjach.  Tym samym nasze zespoły utrzymały prowadzenia – Eagles ma 2 pkt,. przewagi a Podhale aż 5. Royal-Wawel w kat. over-50, kolejny polonijny lider, grał dopiero w niedzielne południe – wygrał z Elmhurst aż 5-0 i utrzymał 6 pkt przewagę nad kolejną drużyną, tak więc i on pewnie prowadzi w najstarszej Dywizji.
Oto krótkie relacje z występów polonijnych zespołów w sobotnich meczach 8 maja:

Over-32 Division

LITHS – EAGLES 1-4 (1-2)
Bramki: Janusz Gurgul 3, Bogdan Fornalik
Pewne zwycięstwo lidera, który cały czas miał przewagę. Wprawdzie rywale z rzutu karnego objęli prowadzenie 1-0, ale później trzy kolejne bramki Janusza Gurgula i trafienie Bogdana Fornalika przypieczętowały zasłużony sukces „orłów”. Fornalik, były zawodnik Polonii Mielec, a później Podlasia, w swoim drugim dopiero występie w barwach Eagles zdobył pierwszą bramkę.

VIKINGS – CALISIA 3-5 (0-3)
Bramki: Radek Wawrzyniak 2, Arek Wałęga, Tomasz Wrotoń, Wojtek Wojdyga,
Przed tygodniem Calisia miał 15 zawodników do gry, a  w ostatnim meczu zaledwie dziewięciu. Tym większy sukces, bo  grając przez pełne 80 minut w tak poważnym osłabieniu, wygrała.  Gdy nie było pełnego składu, grano wyłącznie z kontry, pozostawiając w przodzie tylko Arka Wałęgę. Metoda okazała się skuteczna, trzy cenne punkty zostały  zdobyte w zaledwie dziewięcioosobowym składzie!

calisia-lithsZdobywca dwóch bramek dla Calisii – Radek Wawrzyniak przy piłce        Foto – Jacek Jówko

PODHALE – ROYAL-WAWEL 0-2 (0-1)

Bramki: Zdzisałw Wawrzyńczak, Jerzy Siwiec z rzytu karnego
Polonijne derby tych zespołów zawsze wywołują sporo emocji. Nie inaczej było i tym razem.  W sumie był to dobry mecz, z przewagą Royal-Wawel. Podhale skontrowało skutecznie tylko jeden raz do przerwy,ale zakończyło się to zdobyciem bramki.
Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie – nadal więcej z gruy miały „wawele”. W ostatnich sekundach meczu – po kolejnej kontrze – Jerzy Siwiec z rzutu karnego  zdobył drugą bramkę dla Podhala.

CRACOVIA – YOUTHS 6-4 (3-2)
Bramki: Wiesław Soja 5, Marek Szewczyk.
Aż 10 bramek padło w meczu, który przyniósł zasłużone zwycięstwo Cracovii. Marek Szewczyk w drugiej połowie zaliczył klasyczny hat-trick.
Cracovia prowadziła już 6-2, ale w końcówce nieco odpuściła.
HRVAT – EAGLES 0-2

Over-50 Division

ROYAL-WAWEL – ELMHURST FC 5-0 (2-0)

Bramki: Pawula, Rządkowski, Bartosz (karny), Madro, Krakowiak

R-W: Bartosz – Guzik, Pikul,Trzaska, Czerwiński, Madro, Szarek, Garga, Ulmaniec , Pawula, Sikora; wchodzili – Kois, Rządkowski
Tym razem mecz na wysokim poziomie z strony waweli. Duzo ciekawych, składnych akcji co zaowocowało pięcioma bramkami.  Okrasą meczu była bramkaWaldemara Krakowiaka  strzałem z 20 metrów w samo okienko.
Mimo nieobecności Setkowicza, Maczugowskiego (sprawy rodzinne), Motolki i Drewicza (leczenie kontuzji) lider rozgrywek pokazał się z jak najlepszej strony. Oby tak dalej!