Od 4-2 w 80 min. do 4-6!

Do zakończenia jesieni w Lowell Foods Liga Podhalańska pozostała   jedna kolejka. Liderem na półmetku zostanie Odrowąż, który w szóstej kolejce pokonał w meczu na szczycie Odrowąż. W tym wyrównanym spotkaniu aż, trzy rzuty karne wykorzystał zespół lidera.  Hokejowy reultat padł w drugim meczu, w którym Watra/Białka wygrała z  Ratułowem. Ratułów prowadził już 3-1, a drugą połowę grał z przewagą jednego zawodnika. Jeszcze w 80 min było 4-2 dla Ratułowa, ale w ostatnich dziesięciu minutach Białka zdobyła aż cztery bramki, wygrywając ostatecznie 6-4.
Za tydzień ostatnia kolejka jesieni; później – jeśli aura pozwoli – doroczny mecz Działaczy góralskiej ligi z Sędziami i przerwa do końca marca przyszłego roku.
Oto szczegóły i aktualna tabela

ODROWĄŻ – SZAFLARY 4-3 (1-2)
Bramki: Wojtek Parol 2 (obie z rzutów  karnych),  Edis, Krystian Sroka – Patryk Paprocki 2, Alex Pakos
Po niespełna 20 minutach Szaflary prowadziły 2-0, a po przerwie nawet 3-1. Ten pojedynek na szczycie przyniósł ostatecznie zwycięstwo Odrowążowi, przy czym decydującą na4 -3 bramkę zdobył w 86 min gry Krystian Sroka
Spotkanie miało wyrównany przebieg i remis byłby odzwierciedleniem tego, co działo się na boisku Warte odnotowania jest, że sędzia podyktował aż trzy rzuty karne dla Odrowąża – dwa z nich wykorzystał Wojtek Parol, trzeci – egzekwowany przez Edisa – obronił Daniel Gil.
– Jednego rzutu karnego na pewno nie było – narzekał na decyzje sędziego Ryszard Surdel. – Arbiter stał głównie na środku boiska i nie mógł prawidłowo ocenić sytuacji w polu karnym. Natomiast dla nas powinna być przyznana jedenastka.
Nawiasem mówić spotkanie mógł rozstrzygnąć na korzyść Szaflar Alex Budac, który przy stanie 3-3 trafił w słupek.

1.    Odrowąż             6    18    22-8
2.    Watra/Białka        5    12    21-12
3.    Szaflary             6    12    23-17
4.    Ratułów             6    6    16-20
5.    Orawa              5    0    8-25