Obie Błyskawice i Czarni Jasło w czołówce

Nie doszło do niespodzianek w siódmej kolejce spotkań halowej Europa Lea-gue. W czołówce Major Division  pozostają trzy polonijne zespoły – obie Błyskawice i Czarni Jasło. Wszystkie wygrały, przegrała natomiast Wisła – w derbowym pojedynku z Czarnymi Jasło.

AN0I1887Walka o piłkę w meczu Czarni Jasło – Wisła   Foto Jacek Jówko

W First Division pierwsze stracone punkty i pierwsza porażka Jagiellonii, która przegrała w derby z Polonezm. Tym niemniej Jagiellonia utrzymała prowadzenie lepszym bilansem bramek przed Błyskawicą over-30 – obie mają po 18 pkt. W ścisłej czołówce znajdują się kolejne polonijne zespoły – trzeci jest Polonez,, czwarty AAC Eagles– oba po 16 pkt;  piąte miejsce dla Czarnych Jalso under-18 – 15 pkt,
Oto relacje

ARSENAL (BŁYSKAWICA)  SOCKERS FC WHITE 3-0 (2-0)
Bramki: Pat Solan 2, Haney:

BH LILIES – WISŁOKA  4-5 (1-3)
Bramki: Taras Dydych 3, Grzegorz Czarnecki, Kuba Knurek
Zasłużona wygrana  Wisłoki, która cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń a boisku. Tylko końcówka bla trochę nerwowa. Wisłoka prowadziła 3-1, potem ry-wale doszli na 3-3, ale przy 4-4 decydującą o wygranej bramkę zdobył Taras Dydych.

FC SELECT – BŁYSKAWICA under-23  1-4 (1-2)
Bramki: Albert Arabik 2, Michał Banas, Dwight Francis
Wynik do przerwy 2-1 dla Błyskawicy i to staje się już regułą, że pierwszą bram-kę traci Błyskawica zaraz na początku meczu. Po utracie bramki ataki non-stop Błyskawicy, ale tylko dwie bramki. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie – jeszcze  większy napór Błyskawicy. Skończyło się na czterech bramkach, a mogło ich paść znacznie więcej, i to już do przerwy.
.
CZARNI JASŁO – WISŁA 2-0 (1-0)
Bramki: Patryk Szatko, Sebastian Modrzejewski
Zasłużona wygrana Czarnych Jasło, którzy cały czas kontrolowali przebieg gry. Trener Czarnych Jasło Tadeusz Ciężki narzeka jednak, że jego zespół strzela mało bramek. Dodał jednak, że najważniejsze są punkty.
Wisła zagrała jedne ze słabszych spotkań w tym sezonie, zresztą mecz w ogóle nie stał na jakimś olśniewającym  poziomie.
Ta hala jakoś nam nie służy –zauważył trener Wisły Sławek Tkacz. – Lepiej czujemy się w  Odeum.
Zwycięstwo Czarnych Jasło przypieczętował bramką Sebastian Modrzejewski na 4 min przed końcem gry..

AN0I1820Patryk Szatko na 1-0..

AN0I1984Sebastian Modrzejewski ustala wynik spotkania na 2-0….

AN0I2020Zdjęcia – Jacek Jówko

PEGASUS – EAGLES B  2-3 (1-1)
Bramki: Robert Juszczyk, Paweł Otachel.,  Tomasz Mieczkowski
Połączenie młodzieży (10 zawodników 16-18-letnich) ze starszymi, doświadczonymi na czele z Robertem Juszczykiem i Pawł Otachelem zdaje egzamin. Podobnie było i w tym meczu.  Eagles prowadził 1-0, w ostatnich sekundach pierwszej połowy Pegasus wyrównał na 1-1,  a po przerwie objął prowadzenie 2-1. Nie załamało to Eagles, który najpierw  doprowadził do remisu, a tuż przed końcem Paweł Otachel zdobył trzecią bramkę na miarę wygranej naszego zespołu.

BŁYSKAWICA over-30 – CHICAGO  5-4
Bramki: Jeremy N. 3, Kyle Pekovitch 2
Zacięty, wyrównany pojedynek. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Kyle Pekovitch równo z syreną kończącą spotkanie.
.
SOCKERS FC – UNIA CHICAGO  3-2 (2-2)
Bramki: Piotr Karpież, samobójcza
Młodszy, wybiegany zespół Sockers wygrał ten pojedynek. Zdobywał bramki  z  kontr. Unia prowadziła tylko raz – 1-0, później „goniłą” wynik. Okazji do zdobycia dalszych bramek było co najmniej kilka – dwukrotnie Łukasz Mikołajczak był sam na sam, Sebastian Dorosz nie trafił do pustej bramki, na koncie Unii był także słupek..

POLONEZ – JAGIELONIA 2-1 (1-0)
Bramki: Sebastian Jarmuła 2 – Łukasz Borys
Polonijne derby przyniosły zasłużone zwycięstwo Polonezowi.
– Graliśmy trochę lepiej – podsumował Wojtek Kapuścik. – mądrze, swoją piłką. Mieliśmy dużo  sytuacji do strzelenia bramek, ale weszły tyko dwie.
Odnosiło się wrażenie, że ”jaga” w tym meczu nie podjęła walki.

RED DEVILS SC – CZARNI JASŁO  under-18   0-5
Bramki: Konrad Madej 2,Bartek Jaworowski, Dominik Jabłoński, Andrew Guzman
To był dobry mecz młodzieży. Ponownie zabrało bramkarza i ponownie stanął w bramce trener Maciej Orłowski. Po meczu powiedział nam:
–  Wynik 5-0 to najniższy wymiar kary dla przeciwnika .Ponownie dobrze zagrał Konrad Madej, który dobrze się rozwija pod naszymi skrzydłami. Solidna obr-na, dużo akcji ofensywnych i dużo bramek. Mecz – pomimo iż miał przebiega  jednostronny – mógł się podobać. Przed nami kolejny pracowity tydzień- dwa treningi i trzy mecze przewidziane na następny tydzień.