Niespodzianki w PolDoor Open

W niedzielę  22 lutego został rozegrany polonijny turniej  tenisa stołowego PolDoor Open. Był to pierwszy turniej kwalifikacyjny do polonijnego TOP12, który odbedzie się 18 października.W zawodach wzięło udział 66 zawodników, podzielonych na trzy kategorie.
W kategorii amatorów w stawce 18 zawodników najlepszym okazał się Wiktor Stepkowicz. Wyprzedził on  Stanisława Głowika oraz Mariana Janickiego.

Amatorzy, od lewej – Wojciech Wolski organizator, Stanisław Glowik, Wiktor Stępkowicz, Marian Janicki

W kategorii średniozaawansowanej na pierwszym miejscu uplasował się Marian Piwowarczyk. Drugie miejsce zajął Edward Augustyński, a trzecie Vytautas Vaitkus.

Średniozaawansowani ,  od lewej – Edward Augustyński, Marian Piwowarczyk, Vytautas Vaitkus

Kategorię zaawansowaną reprezentowało 30 zawodników. Doszło w niej  do kilku niespodzianek. Najwieksza bylo odpadniecie Artura Kurka rozstawionego w turnieju z numerem pierwszym juz w walce o polfinal. Na pierwszym stopniu podium stanął Jarosław Ośmiałowski. Drugie miejsce przypadło w udziale Viktorowi Bedrichukowi.

Zaawansowani, od lewej – Viktor Bedrichuk, Jarosław Ośmiałowski, Janusz Franeczek
Na trzecim miejscu znalazł się Janusz Franeczek, a na czwartym Jan Bogdan.
8 najlepszych zawodników po trzech polonijnych turniejach oraz czterech pierwszych zawodników z polonijnej listy rankingowej weźmie udział w bardzo prestiżowym turnieju TOP12. Będą oni rywalizowali o miano najlepszego polonijnego tenisisty stołowego roku 2015.
  Dziękuję naszym sponsorom. Szczególnie panu Sławojowi Ostowskiemu z firmy PolDoor, która była sponsorem strategicznym turnieju, firmie Best Care Rehab Dariusz Wolskiego, firmie New Image Limo Krzysztofa Chudoby oraz firmie WDT za pomoc w organizacji tego turnieju.