Nie dla nas tytuł…

W sobotę rozstrzygnęły się losy naszych zespołów w over-30  Il. Metropolitan A. H. Soccer League. Porazka Eagles z liderem – United Serbs i tylko remis  Chicago Force przesądziły o tym, że zarówno Eagles, jaki Force definitywnie odpadły z walki o tytuł. Dla Force pozostaje tylko szansa na wicemistrzostwo ligi, a dla Eagles? Zadziwiające jest to  że zespół , mający bardzo silny skład, który teoretycznie  powinien dominować w tej dywizji, doznał w tym sezonie już sześciu porażek. Tego chyba w historii Eagles over-30 dotychczas, a przynajmniej dawno nie było.
Po wygraniu z Eagles największe szanse na tytuł w  tej lidze ma obecne United Serbs.

EAGLES – UNITED SERBS 1-3 (1-0)
Bramka: Kuba Piotrowski
Powtórzyła się historia znana dobrze z poprzednich spotkań – mnóstwo niewykorzystanych sytuacji i w efekcie porażka. Już do przerwy,  przy wyraźnej dominacji Eagles, powinno być prowadzenie co najmniej 3-0, a było skromne 1-0. Bramki w drugiej połowie tracono po ewidentnych błędach, były to po prostu prezenty dla Serbów. Eagles miał sześć sytuacji, kiedy jego zawodnicy szli do przodu z   przewagą dwóch na jednego i ani jednej takiej okazji nie sfinalizowali bramką. Na dodatek Paweł Otachel nie wykorzystał rzutu karnego przy stanie 1-3, trafiając  w  bramkarza.
Oba zespoły  kończyły spotkanie  w osłabieniu – United Serbs miał trzy bezpośrednie czerwone kartki , a Eagles dwie (po dwóch żółtych).

HELLENIC  – CHICAGO FORCE 2-2 (2-2)
Bramki: Piotr Kiełbasa 2
Nie ułożył się ten mecz dobrze dla Force. Już w pierwszej akcji Alex Budac trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a w odpowiedzi po kontrze Hellenic zdobył prowadzenie. Wprawdzie szybko Force wyrównało, ale po faulu na naszym bramkarzu Hellenic ponownie wyszedł na prowadzenie. Szkoda, że sędzia nie widział tego ewidentnego przewinienia zawodnika Hellenic, po którym bramkarz Force przez kilka minut nie podnosił się z murawy. Jeszcze przed przerwą Piotr  Kiełbasa po raz drugi umieścił piłkę w siatce, ale na tym skończyło się.
Po zmianie stron więcej bramek już nie padło.

CALISIA – RAMS -1 (1-0)
Bramki: Andrzej Macko, Radek Wawrzyniak, Marek Wałęga z rzutu karnego (za faul na  Robercie Łabędzkim)
Pewne, zasłużone zwycięstwo Calisii, która cały czas kontrowała przebieg gry. Rams dopiero na 2 min. przed końcem zdobył honorową bramkę. Ostatnie 15 minut Calisia grała w osłabieniu  gdy czerwoną kartkę (po dwóch złotych) otrzymał Radek Wawrzyniak.

CRACOVIA – GREEN-WHITE 0-5 (0-3)
Grając w częściowo rezerwowym składzie, bez kilku podstawowych zawodników i  tylko z jednym na zmiany, Cracovia wyraźnie ustępowała Geen-White.
Over-50 Division
Mistrz odpuścił
W ostatnim meczu sezonu nowo kreowany mistrz dywizji – Royal-Cacovia przegfal wysoko z innym zespołem czołówki – Jakes 0-5. Mecz nie mial już znaczena dla układu tabeli, bowiem przed tygodniem Royal-Cracovia zapewnił sobie tytuł. Byc może właśnie brak stawki spowodował słabszą postawę. Poza tym była okazja do wypróbowania wielu rezerwowych. Natomiast Eagels udanie zakończyłl sezon – po zaciętym boju pokonał Youths 3-2, Hat trickiem popisal się w tym spotkaniu Darek Dyląg.

EAGLES – YOUTHS 3-2 (1-2)
Bramki: Darek Dyląg 3
Pierwsza bramka to piękny strzał z 20 m, przy którym bramkarz wpadł z piłką do siatki; przy 2-0 dośrodkowywał z rzutu rożnego Jurek Kociołek, a Dylag głową umieścił piłkę w siatce. Trzeci bramka padła z rzutu karnego za faul na….Dylągu.

ROYAL-CRACOVIA – JAKES 0-5 (0-1)