Mocne uderzenie Wisły over-40 w inauguacji

Aż dziewięć bramek zaaplikowali Srpskiej piłkarze Wisły ovet-40 w swoim inauguracyjnym wystepie w nowej dla nich lidze – Il. Metropolitan A.H. Soccer League. Wydaje się że wiślacy odgrywać mogą znacząca rolę w tej Dywizji.
W over-30 Division nieoczekiwanke komplet punktów stracił Eagles w meczu z Serbami, natomiast wysoko wygrała Błyskawica North, potwierdzając tym samym, że wioseny kryzys kadrowy ma już za sobą.
Oto krótkie relacje.

BŁYSKAWICA NORTH  – GREEN-WHITE 6-0 (2-0)
Bramki: Roman Witecki 2, Zbyszek Niemczyk 2, Marcin Ułomek, Janusz Chmielowski
Zabrakło wpardzie w skladzie Błyskawicy Janusza Ruty, ale i tak w tym wyjazdowym spotkaniu nasz zespół cały czas górował.

UNITED SERBS  – EAGLES 2-0 (1-0)
W meczu czołowych zespołów Dywizji najbardziej odpowiadajacym przebiegowi spotkania rezulatem byłby podział punktów. Eagles przegrał,  ale może mieć tylko o to do siebie pretensje – nie wykorzystał co najmnej siedmiu dosknałych okazji. Pierwszą bramkę straciłw 22 min w zamieszaniu podbramkowhym, a  drugą na dwie minuty przed końcem bezpośrednio z rzutu rożnego.

SZYMAŃSKI – VIKINGS
Na prośbę zespolu Vikings spotkanie zostalo przełożone na poniedziałek 10 września, godz. 8 p.m., w Bensenville

SRPSKA – WISŁA 4-9 (2-4)
Bramki:  Marek Wiśniewski 5, Tomek Róg 3 (w tym jedna z rzutu karnego), Jerzy Skowronek
Po roku przerwy zespół Wisły ponownie wystapił na boisku, chociaż tym razem nie w Dywizji over-30 , a over-40. Pomimo iż zabrakło kilku zawodników – w tym Krzysztofa Bajorka, Krzysztofa Paculi, Darka Jokiela,  a także bramkarza Janusza Łukasiaka (zastapil go zawodnik z pola – Tadeusz Bukowski) problemem były tylko rozmiary wygranej. Było bardzo blisko  dwucyfrowej wygranej.

CALISIA – LITHS – spotkanie przełożone

GREEN-WHITE – PODHALE 3-1 (3-1)
Bramka: Paweł Koziołek
Nieoczekiwana porażka Podhala w wyjazdowym spotaniu. Problemem tego zespołu jest nie brak zawod nków, ale ich spóźnianie się. Na mecz z Green-Whige większość zgłosiła się na 5 minut przed pierwszym gwizdkiem. Nie było czasu na rozgrzewek i nic dziwnego, że po 15 mnutach Green-White prowadziło już 3-0.

CONCORDIA – EAGLES 3-0, walkower
Do dalekiego Calumet dojechalo początkowo tyllko siedmiu zawodnków Eagles i w tej sytucji mecz oddano walkowerem. Gdy przybyło dwóch dalszych, rozegrano sparring, w którym padł wynik remisowy 3-3. Punkty jednak przypadły rywalowi.