MMA – Homies w wielkim finale

Najlepszy zespół w regularnym sezonie MMA  i obrońca tytułu mistrza ligi z  ub., roku – Homies, spotkają się w wielkim finale Polonijnej Ligi Siatkówki. W rewanżowych pojedynkach półfinałowych play off MMA po raz drugi wygrali gładko 3-0 z Zahidem UA, natomiast Homies odrobili stratę sprzed tygodnia, kiedy to przegrali z  DKM 2-3. Tym razem wygrali w czterech setach 3-1. Finały – kolejno o III i  na koniec o I miejsce miejsce –  za dwa tygodnie
Oto relacje.

MMA – ZAHID UA 3-0 (25-23, 25-20, 25-19) – pierwszy mecz 3-0 da MMA i awans tego zespołu do finału.
Tym razem Zahid zagrał  lepiej niż przed tygodniem, ale i tak nie udało si siatkarzom tego zespołu wygrać choćby jednego seta. MMA to doświadczony, zgrany zespól, co widać niemal w każdym zagraniu. Najsilniejszą stroną jest znakomity atak, a spryt w grze pozwala im na wyrachowanie. Kąśliwe i dobry blok uzupełniaj a zalety  tego zespołu. Co ciekawe – siatkarze  MMA jeśli chodzi o fizyczną budowę, ustępują rywalom, ale skuteczność ich gry imponuje..

HOMIES – DKM 3-1 (25-14, 25-16, 25-27, 25-21) – pierwszy mecz 3-2 dla DKM, awans Homies do finału.’
Pierwszy set to ogromna przewaga Homies, podobnie było  w drugiej partii. DKM zdołał powrócić do gry, wgrywać po przewagach trzeci set, ale  w czwartym ponownie dominował Homies, demonstrując doskonałą grę w obronie i robiąc niewiele pomy-łek w ataku.