Mistrz lepszy od wicemistrza

Już w drugiej kolejce nowego sezonu w Sobieski Liga Podhalańska doszło do pojedynku mistrza z wicemistrzem – Orawy z Odrowążem. Podopiecznym Bogdana Zawadzkiego nie udał się rewanż – minimalne lepsza okazała się Orawa i jej przypadł komplet punktów. Zdaniem trenera Odrowąża w dużym stopniu przebieg spotkania wypaczył sędzia. Do decyzji arbitra także ma pretensje strona wygrana (prezes Salek Pakos).  – Po faulu w szesnastce na Andrzeju Gąsienicy – powiedział Pakos – sędzia powinien da nam rzut karny.  Czy wcześniej  był rzeczywiście karny,m nie chcę się wypowiadać.
Dodam do tego, że czerwona kartkę zobaczył zawodnik Odrowąża, która w ogóle nie brał udziału w przepychankach. Sędzia wyraźnie się w tym meczu pogubił. Takie jest zdanie obu stron.
Jedyna bramka dla Odrowąża padła po nieporozumieniu pomiędzy Ryszardem Burym i bramkarzem Marcinem Danielewiczem.
– Pierwsza połowę przespaliśmy, strzelili nam bramkę, nic nie graliśmy, Po przerwie  nie wiem z jakiego powodu sędzia podyktował dla Orawy rzut karny. Przegrywaliśmy już 0-2, ale w dziesiątkę zdobyliśmy kontaktową bramkę, a w końcówce mogliśmy jeszcze coś więcej uzyskać, ale nie wyszło. W sprawie Ryszarda Surdela będziemy się odwoływać, bo w tej akcji w ogóle nie brał  udziału, nie by lo go w ogóle w tym miejscu.
ODROWĄŻ – ORAWA1-2 (0-1)
Bramki: Mariusz Kamiński – Douglas Diak, Dever Dosen z rzutu karnego.
Czerwona kartka (za dwie żółte) – Ryszard Surdel (Odrowąż).
SB SKALNI – HALNY AUTOHANS 2-4 (0-2)
Bramki: Leszek Waksmundzki,  Robert Parzygnat –  Sławek Olejarz 2,  Wode Gentre 2
SZAFLARY – CICHE 3-2 (2-2)
Bramkik: Wojtek Kamiński 2, Grzegorz Stasik – Paweł Rychtarczyk 2
RATUŁÓW – GRANIT  2-2 (0-0)
Bramki: Wiesław Soja, Grzegorz Kijewski – Roman Koszat, Piotr Huzior.
***
W tabeli „króla strzelców” na czele Paweł Rychtarczyk (Ciche) 4 bramki; 2-4. Krzysztof Fil