Michał Wolski najlepszy

18 lutego w hali Community Recreation Center w Schaumburgu odbył się czterdziesty czwarty polonijny turniej tenisa stołowego Creative Concept Group Open 2018. Był to pierwszy turniej kwalifikacyjny do polonijnego TOP16, który odbędzie się 14 października.
Ponad 60 zawodników rywalizowało w 3 kategoriach. W kategorii amatorskiej wygrał Adam Żyworonek wyprzedzając młodziutkiego Maxa Merchuta oraz Eve Harrison.
W kategorii średniozaawansowanej pierwsze miejsce spośród 31 zawodników zajął Mauricio Higuero.  Tuż za nim uplasował się Marek Ignotowski. Na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Kasperski .

095
 kategoria sredniozaawansowana od lewej: Wojciech Wolski, Grzegorz Kasperski, Mauricio Higuero, Marek Ignatowski

Grupę zaawansowaną reprezentowało 24 zawodników.  Walczyli oni nie tylko o zwycięstwo w tym turnieju, ale również o punkty dające prawo gry w polonijnym TOP 16.

082kategoria zaawansowana od lewej: organizator Wojciech Wolski, Lukasz Fita, Michal Wolski, Artur Kurek
Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Michał Wolski, który w finałowym pojedynku pokonał po pasjonującym pojedynku Artura Kurka 3:2.
W meczu o trzecie miejsce Łukasz Fita wygrał z Łukaszem Niewiarowskim 3:0.