Michał Wolski najlepszy…

Podobnie jak przez  ostatnich kilka lat grudniowy polonijny turniej tenisa stołowego odbył się pod patronatem organizacji zrzeszającej polsko-amerykańskich kontraktorów PACBA.
10 grudnia mogliśmy w sali CRC w Schaumburgu powitać zawodników, kibiców, sponsorów oraz przedstawicieli organizacji PACBA na czele z vice prezesem Bogdanem Gromkiem.
Zawodnicy nie zawiedli i łącznie w trzech kategoriach wystartowało 65 zawodników.

W kategorii amatorów najlepszym okazał się Łukasz Prochalski, który w finałowym pojedynku pokonał Józefa Tokarczyka. Trzecie miejsce przypadło w udziale Witowi Kaczmarskiemu. Tuż za nim uplasował się Jan Kir.

Amatorzy –  od lewej Wit Kaczmarski, Lukasz Prochalski, Jozef Tokarczyk, vice prezes PACBA Bogdan Gromek

Do zmagań w kategorii średnio-zaawansowanej przystąpiło najwięcej zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanął pochodzący z Meksyku, a gościnnie występujący w naszym turnieju Mauricio Higuero wyprzedzając Kubę Zycha. W meczu o trzecie miejsce powracający do wysokiej formy Stanisław Stankiewicz zwyciężył Pawła Zycha.

Sredniozaawansowani od lewej: Kuba Zych, Mauricio Higuero, Stanislaw Stankiewicz

25 zawodników rywalizowało w kategorii zaawansowanej. Mecz finałowy pomiędzy Michałem Wolskim a Arturem Kurkiem stał na bardzo dobrym poziomie. Wynikało to już z faktu, ze obydwaj zawodnicy znajdują się w pierwszej piątce najlepszych zawodników Illinois. Tym razem lepszym okazał się Michał  wygrywając 3:1. Trzecie miejsce zajął Jarosław Dydyński, a czwarte Dariusz Wolski.
Zaawansowani od lewej organizator i sedzia Wojciech Wolski, Jarosław Dydynski, Artur Kurek, Michał Wolski, vice prezes Bogdan Gromek

Dziekuję naszym sponsorom  za pomoc w organizacji tego turnieju. Szczególne podziękowanie składam organizacji PACBA, która była głównym sponsorem tego turnieju. Również duże słowa podziękowania kieruję do pozostałych sponsorów: firmy PolDoor Corp., firmy RCR Concrete, Tawa Pro Flooring, W4S Construction, Darpet Inc, ABG Construction Co., Creative Concept Group, EJ Plumbing, Best Care Rehab oraz Experior Club.
Tutaj muszę też wspomnieć o niezawodnym Jerzym Ucińskim z PACBA,  który w znacznym stopniu przyczynił się do organizacji i sprawnego przebiegu tego turnieju.
Cały turniej odbywał się pod patronatem Illinois Table Tennis Association.

Dziękuję też polonijnym mediom za sponsorowanie medialne oraz nagłośnienie turnieju.
Wojciech Wolski