Marcin Życki lepszy w pojedynku bramkarzy

Za nami czwarta kolejka letniej ligi RMAHL over-40, Hokeiści Handymen spokali się w niej z zespolem Gut Check. Oro relacja grającego menagera Piotra Jelenia.
– Ten mecz jednym słowem można określić, że był to mecz bramkarzy – zarówno Marcin Zycki , który zachował czyste konto jaki i bramkarz przeciwników, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach i dwa razy ruszając bramkę w dogodnej sytuacji do zdobycia przez nas bramki nie został przez sędziów ukarany karą dwuminutową.
Pierwsza połowa to nasza dominacja, ale nie możemy zdobyć bramki, kończy się wynikiem 0-0. Druga tercja – pomimo dalszego oblężenie bramki przeciwnika – również nie przynosi nam zdobyczy bramkowej. Lecz gdy do zakończenia pozotało ok. 20 sek. nasz kolejny nowy zawodnik Mike Stapiński decyduje się na solową akcje i zdobywa swoją pierwszą bramkę w naszym zespole i otwiera wynik.
Trzecia tercja zaczyna się od naszego prowadzenia. Widać zdenerwowanie u przeciwnika – sypią się kary i jedną z nich wykorzystujemy za sprawą Roberta Niemca, który z linii niebieskiej zdobywa drugą bramkę dla nas . Niestety sędziowie odsyłają jednego z naszych obrońców do szatni i ostatnie 4 min gramy tylko w czwórkę. Na dodatek przeciwnik chcąc zdobyć kontaktową bramkę, wprowadza dodatkowego zawodnika. Bardzo dobrze się bronimy i po drugiej mojej próbie (strzał na pustą bramkę), Jurek Boroń przyjmuje wystrzelony krążek i ustala wynik meczu.
Zawodnikiem meczu został nasz bramkarz Marcin Życki , który zachował czyste konto.

HANDYMEN – GUT CHECK 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
Bramki: Mike Stapinski, Robert Niemiec , Jurek Boroń

Następny mecz 2 maja o 9:10 p.m, 3900 Owl Dr Rolling Meadows