Luau już prawie w finale

Pierwsze półfinałowe pojedynki play off Polonijnej Ligi Siatkówki wyłoniły w praktyce pierwszego finalistę. Będzie nim obrońca tytułu i faworyt obecnego sezonu – amerykańska Luau. Ogromna dominacja, zakończona wygraną 3-0 nie pozostawia złudzeń przed rewanżem. Luau od początku zdominowała pojedynek, górując pod każdym względem na Homies – od siejącego zamieszanie i zmuszającego do błędów podania, po siłę i dynamikę ataku.
W drugim półfinale AAC Eagles wygrał w trzech setach z Zahid. Był to obustronnie dobry, zacięty pojedynek, w którym często o sukcesie decydowały dopiero końcówki setów.. W pierwszej partii dwa udane bloki przesądziły o wygraniu tej partii przez AAC Eagles. Szczególnie zacięty był ostatni set. Oba zespoły wystąpiły w osłabionych składach. W tej parze, w rewanżu wszystko jeszcze  jest możliwe