Liderzy przegrywają!

Dwunasta kolejka sezonu w Sling TV  Liga Podhalańska przyniosła kilka niespodzianek.  Prowadzące  zespoły Orawy i Watry/Białki doznały porażek. Przegrały także trzecie w tabeli Baciary. Na trzecie miejsce wskoczyła natomiast  Jagiellonia. Czołowa grupę zamykają Baciary na czwartej obecnie pozycji. Trwa doskonała wiosną  passa  Szaflar, które wygrały czwarte pod rząd spotkanie  i wciąż nie tracą szans na medalową pozycję na koniec sezonu.
A do końca pozostało jaszcze sześć kolejek. Stawka  jest wyrównana – może za wyjątkiem dwóch ostatnich drużyn – Żywca/Podhala i Duchów. One właśnie w tej kolejce grały ze sobą i podzieliły się punktami .
Oto szczegóły i aktualna tabela.

RATUŁÓW – BACIARY 7-6 (2-0)

Bramki dla Baciarów: Fernando  Barragan 3, Adrian Pituch 2, Tomek Suchecki
Do niespodzianki doszło w tym spotkaniu. Wprawdzie w Baciarach zabrakło  ponownie dwóch podstawowych zawodników , ale nie zmienia to faktu, że zespół mający ambicje na tytuł. Ratułó, którego wygrana jest zasłużona, cały czas prowadził – było 2-0,l później 2-2, ale kolejne cztery bramki zdobył Ratułów. Przy stanie 6-2 Baciary rozpoczęty pościg, doprowadzając do remisu 6-6  .W końcówce, po rzucie różnym Piotr Prokop przyłożył tylko nogę i pika wpadła do siatki.

ODROWĄŻ – CZARNY DUNAJEC 1-4 (0-2)
Bramki: Dawid Skorupa – Maros Salavera, Kristan Samiazo, Wiktor Walencja, Nico Caraepia
.Pierwszą połowę Odrowąż grał w dziewiątkę i w tym czasie stracił dwie bramki. Czarni na pewno przewyższali zespół Tomka Greli. Jedyną bramkę dla Odrowąża zdobył Dawid Skorupa. Zawodnik tej doznał kontuzji w pierwszej połowie, ale powrócił na boisko pod koniec meczy i zdobył jedyną bramkę dla swego zespołu.

ŻYWIEC/PODHALE – DUCHY 4-4 (2-2)
Bramki: Sebastian Maciata 2, Nick Toto, Nikodem Kurzeja –  Dawid Molek 2. Mc Kenzy, Darek Molek
Wyrównany pojedynek, w Duchach – obok czterech weteranów – grała wyłącznie młodzież.

WATRA/BIAŁKA – JAGIELLONIA 1-4 (0-0)
Bramki :Fernando Alvarez – Marcin Boratyński, Paweł Ściepuch, Mike Burzawa, Rafał Szczepaniak
Czerwina kartka: Rafał Kobylarczyk (WatraBialka)
Przez pierwsze pól godziny gry piłkarze Białki sprawiali wrażenie nieobecnych na boisku, Jaga w tym okresie tez nie grała dobrze. Na pewno oba zespoły nie sprawily wrażenia, ze grają kandydaci do medalowych pozycji.
. Po przerwie Jagiellonia zaczęła grać lepiej, a po czerwonej kartce dla Rafała Kolarczyka, jej przewaga liczebna była widoczna. Trzeba  podkreślić bardzo ładne bramki . A pokonać takiego bramkarza jakim jest Rafał Ślomba, wcale nie jest łatwo. Jagellonia grała  mocno cofnięta, ale jej kontry zawsze były groźne. Przy stanie 3-0 honorowe trafienie z rzutu karnego uzyskała Białka. Ale to było wszystko, na co było stać w tym dniu ten zespół.

ORAWA – SZAFLARY 1-3 (0-2)
Bramki: Krystian Sroka – Patryk Paprocki, Konrad Madej, Dawid Szaflarski
Spotkanie przebiegało przy niewielkiej dominacji Szaflar. Już w kilku pierwszych minutach Ryszard Surdel miał dwie znakomite okazje bramkowe. Przytomnie jednak zachował się bramkarz Orawy – Andrzej Palichleb. Pierwsza polowa upłynęła przy lekkiej przewadze Szaflar, które zdobyły dwie bramki.
Po przerwie Orawa próbowała walczyć, uzyskała nawet kontaktowe trafienie, ale w 70 min Paprocki  z podania Surdela zdobył  trzecia bramkę, pieczętując kolejne, czwarte w wiosennym sezonie zwycięstwo Szaflar.
1. Orawa                    11    25    41-23
2. Watra/Białka          11    24    29-21
3. Jagiellonia                12    23    43-29
4. Baciary                      12    22    42-25
5, Odrowąż                   12    20    39-32
6. Szaflary                   12    18    43-38
7. Czarny Dunajec      11    16    34-26
8. Ratułów                      12    9    21-66