Konsul Paweł Zyzak też gra..

W ostatni weekend w sali Experior Table Tennis Club został rozegrany turniej tenisa stołowego PACBA Open 2022 pod patronatem Konsulatu Generalnego w Chicago.
Specjalnym gościem oraz biorącym udział w turnieju zawodnikiem był konsul generalny w Chicago pan Paweł Zyzak.

Konsul Paweł Zyzak przy ping-pongowym stole

Od lewej – Konsul Generalny RP  w Chicago Pawel Zyzak, Prezes PACBA Krzysztof Hanusiak, Piotr Wyszkowski, Wojciech Wolski

3 grudnia mogliśmy powitać zawodników kategorii średnio-zaawansowanej i amatorskiej oraz
przedstawicieli organizacji PACBA na czele z panem prezesem Krzysztofem Hanusikiem oraz skarbnikiem Piotrem Wyszkowskim.
W kategorii amatorów wystartowali zawodnicy reprezentujący organizację PACBA. Najlepszym okazał się Sławek Miodowski. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Wyszkowski. Trzecie miejsce uzyskał Andrzej Cichowski.
Wśród 26 zawodników kategorii średnio-zaawansowanej pierwsze miejsce przypadło w udziale
Andrzejowi Pszczolińskiemu, który w finałowym pojedynku pokonał Erika Emilianowicza. W meczu o trzecie miejsce Roman Petryshyn zwyciężył Eve Harrison.

Grupa sredniozaawansowana: od lewej  – Eryk Emilianowicz, Andrzej Pszczolinski, Roman Petryshyn, Piotr Wyszkowski

W niedzielny wieczór 4 grudnia zakończyła się druga część turnieju, w której udział wzięli zawodnicy kategorii zaawansowanej. Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Kurek .Drugie miejsce należało do Igora Falchuka, a trzecie miejsce do Mohamad Alzein. . W turnieju zabrakło z powodu komntuzji 5-krotnego mistrza Polonii Michała Wolskiego.

reprezentacja PACBA wraz z konsulem Pawlem Zyzakiem

GRUPA PACBA –  Piotr Wyszkowski, Slawek Miodowski, Andrzej Cichowski

Dziękuję naszym sponsorom za pomoc w organizacji tego turnieju. Szczególne podziękowanie składam organizacji PACBA. Również duże słowa podziękowania kieruję do pozostałych sponsorów należących do PACBA: 7rmy PolDoor Corp., 7rmy RCR Concrete, W4S Constr