Komplet zwycięstw w over-40 Division

Wyjątkowo udana była sobota dla polonijnych zespołów w over-40 Division ligi oldboyów Metro. Wygrały wszystkie trzy, a najcenniejsza jest wygrana Calisii nad drugim w  tabeli Prosport,
W over-48 Division zespołowi Royal/Cracovia nie udało się w bezpośrednim starciu  zmniejszyć straty do lidera Connection. W tym bardzo ważnym dla Roya/Cracovii spotkaniu remis. Pierwszą wygraną w sezonie zanotowała Vitcoria.

Over-40 Division

EAGLES- CONNECTION 5-3 (2-2)
Bramki: Andrzej Gąsienica 2, Paweł Dziwisz, Jacek Hickiewicz, Rafał Grela
Eagles zaczął w dziesiątkę później dojechali jeszcze Andrzej  Gąsienica i Piotr Włodarczyk. Góral w zespole – Andrzej Gąsienica miał  dobry dziń – wprawdzie spóźnił się nieco na mecz, ale zdobył pierwszą  i piątą, ostatnią w  tym dniu bramkę. Ponownie w bramce wystąpił trener Robert Juszczyk. Przepuścił wprawdzie trzy bramki, ale w sumie spisał się bardzo dobrze w tej nietypowej dla niego funkcji. Eagles zaczął od prowadzenia 1-0, później było 1-2, i nawet 2-3, ale ostatnie trzy bramki w tym dniu zdobył Eagles.

RAMS – WISŁA 1-4 (0-0)
Bramki:  Marek Wiśniewski 2, Roman Witecki 2
Pojedynek sąsiadujących z sobą zespołów w dolnej części tabeli toczył się pod znakiem dużej przewagi Wisły. Już w pierwszej połowie powinno paść co najmniej pięć bramek, ale pudłowano w najlepszych sytuacjach. Serie bramek rozpoczął dopiero po przerwie z rzutu karnego Marek Wiśniewski, a później się już posypało
.
CALISIA – PROSPORT 4-0 (4-0)
Bramki: Robert Pudełko 2, Słąwek Wiatr, Marcin Ułomek
W pierwszej połowie ogromna przewaga Calisii, udokumentowana czterema bramkami. Szczególnie efektowne bo trafienie Marcina Ułomka, który z rogu 16-tki uderzył w  długi róg,  przy samym słupku.
Po zmianie stron zaatakowali rywale, a Calisia nastawiła się wyłącznie na kontry.

Over-48 Division

ROYAL/CRACVOVA – CONNECTION 1-1 (0-1)
Bramka: Ryszard Pawula
Royal/Cracovia zagrał chyba najlepszy mecz w sezonie, ale tylko zremisował. Lider  tej dywizji – Connection w tym sezonie wzmocnił skład.. Mecz był wyrównany, chociaż nieco więcej sytuacji stworzył nasz zespół. Ale i Connection mogło wygrać. Bardzo dobry występ bramkarza Janusza Łukasiaka, który m. in, w 80 min. wybronił w sytuacji sam na sam. W niedogodnym  momencie Royal/Cracovia straciła w 35 min bramkę –   w tym okresie miała kilka świetnych sytuacji bramkowych, zanotowała także na koncie  słupek. Stracona bramka trochę ustawiła przebieg spotkania.

VICTORIA – FC GUINNES 6-1 (2-0)
Bramki: Jerzy Kociołek 2, Marcin Więcław 2, Paweł Łukasiński, Jacek Strąg