Kolejny turniej dla Eagles

Przy pięknej, słonecznej aurze rozegrano w sobotę w Yorkville drugi w  okresie pandemii turniej klubu AAC Eagels. W stawce miało być tym razem sześć zespołów, podzielonych na dwie grupy.  Niestety, nie stanęła na starcie zgłoszona wcześniej  Wisłoka, obawiając się kontuzji przed czekającym ją za dwa tygodnie turniejem w Las Vegas. Można tyko zapytać, dlaczego wcześniej  nie powiadomiono o tym organizatorów, sprawiając im dodatkowy kłopot. Pozostało w szrankach  pięć  zespołów. Zmieniono z konieczności system rozgrywek, grał każdy z każdym, a o kolejności w turnieju zadecydowała końcowa tabela.

IMG956296

Zwycięzy turnieju – zespół AAC Eagles
Ale nie był to koniec kłopotów. Po dwóch rozegranych spotkaniach:  z Eagles 1-5 i z Jagiellonią 0-0, zrezygnowała z dalszych gier Unia Chicago. Mówiono o kontuzjach zawodników, ale i  o tym, że następnego dnia czkał Unię ligowy mecz w Lidze Podhalańskiej.  Znów można zapytać, dlaczego Unia nie zdecydowała  się na przełożenie ligowego pojedynku, tak jak to uczyniła Jagiellonia?

A co się działo na boiskach w Yorkville? Pierwsza niespodzianka – remis Wisły  z Eagles over-30. A trzeba dodać, że oldboye Eagles prowadzili dwukrotnie – 1-0 i 2-1, a wyrównująca bramka dla Wisły padła w ostach sekundach meczu.  Wisła przegrała również  z Jagiellonią, co także uznać trzeba za niespodziankel. „Jaga” pokazała się w tym turnieju z dobrej strony. W meczu o pierwsze miejsce przegrała wprawdzie z Eagles 2-5 (1-3), ale po przerwie zdobyła ze strzału Salazara kontaktowe trafienie na 2-3. Później jednak jej zawodnikom zabrakło sił.
Zwycięstwo Eagles  w tym turnieju w pełni założone – miał najsilniejszy, a  co ważne w turniejach, gdzie każdy gra  z każdym – najliczniejszy skład. Podziwiać trzeba zespół 30-40-latków Eagles, który miał dosłownie po kilka minut na wypoczynek przed kolejnym spotkaniem.
Tak więc po raz dugi wygrali gospodarze  – AACEagles.  Niestety w derbach z Wisłą doszło do niepotrzebnych  przepychanek, w wyniku których mecz został przerwany, a czerwoną kartką ukarano Hoffmana z Eagles. Było to przy stanie 0-0. Grając  w osłabieniu Eagles potrafił zdobyć dwie bramki.