Kolejne niepowodzenie Błyskawic

W ramach siódmej kolejki halowej Europa League rozegrano dodatkowo dwa zalegle spotkania. Nie było to chyba najlepsze rozwiązanie, co widać było w meczach Arsenalu z Czarnymi Jasło i Wisły z B-H Lilies.  Zarówno Arsenal, jak i Wisła musiały wystąpić  po raz drugi w tym dniu, po krótkiej, zaledwie godzinnej przerwie i po prostu nie wytrzymały kondycyjnie. Arsenał przegrał oba spotkania, znacznie lepiej poszło Wiśle, która zdobyła cztery punkty. Nowym liderem zostali Czarni Jasło, którzy o jeden punkt wyprzedzają Sockers FC Blue i Błyskawicę under-23. Na czwarte miejsce spadł Arsenal, czyli pierwszy zespół Błyskawicy,
W First Divixion także zmiana lidera. Jagiellonia po porażce z Eagles B straciła powadzenie,  a na czoło  wysforował się Polonez, pokonując w kolejnych derby Czarnych Jasło under-18.

ARSENAL (BŁYSKAWICA) – BH LILIES 2-3
Tylko ośmiu zawodników miał Arsenal i to była główna przyczyna porażki.

BŁYSKAWICA under-23 – WISŁA 3-4 (1-2)
Bramki: Jeff Wintenberg 2, John Lanera – Edi Antal, Mateusz Pasula, Dawid Wiśniewski, Konrad Malinowski
Na 5 minut przed końcem spotkania Wisła prowadziła 3-1, ale później padły dwie bramki dla Błyskawicy. Zapowiadało się, że  mecz zakończy się remisem. W samej końcówce wiślacy grali w przewadze jednego zawodnika i na 6 sek. przed syreną po rzucie  wolnym Konrad Malinowski zdobył zwycięską bramkę. Wygrana Wisły dość szczęśliwa, bowiem w przekroju spotkania więcej sytuacji stworzyła Błyskawica. Ale przecież liczą się nie sytuacje, a zdobyte bramki.

FC SELECT – WISŁOKA  4-3 (1-1)
Bramki: Grzegorz Czarnecki, Krzysztof Śmierzchalski i Taras Dydych
Pechowa porażka Wisłoki, która 4 min przed końcem prowadziła 3-1. Decydująca o porażce bramka padła w ostatnich sekundach gry.

CZARNI JASŁO – ARSENAL (BŁYSKAWICA) 5-2 (2-1)
Bramki: Patryk Szatko 3, Kamil Szczęśniak, Julian Rączka
Zdaniem trenera Czarnych Jasło Tadeusza Ciężkiego, pierwsza połowa była wyrównana, w drugiej jego zespół dominował. Czarni Jasło cały czas prowadzili: 2-1, 2-2, 3-2, 4-2 i 5-2. Natomiast Wojtek Woźniak z Błyskawicy uważa, że w drugiej połowie mecz miarę wyrównany, z lekką dominacją Arsenalu, który doprowadził do remisu 2-2.Sytuacja zmieniła się, gdy Patryk Szatko zdobył trzecią bramkę i to prawie z połowy boiska.
. – W ostatnich 8-9 minutach – mówi Wojtek Woźniak –  Arsenal próbował atakować i strzelić bramkę czy bramki, ale czy to brak dyscypliny, czy po postu zmęczenie godzinę wcześniej rozegranym meczem sprawiło, że piłkarze byli po prostu zmęczeni i dali sobie strzelić  dalsze dwie bramki.

AN0I2247-2Kamil Szczęśniak zdobywa pierwszą bramke dla Czarnych Jasło

AN0I2440Bramka Patryka Szatko na 3-2

AN0I2470Raz jeszcze Szatko trafia do bramki – jest 4-2. A poniżej bezpardonowe przepychanki….      Zdjecia – Jacek Jówko

AN0I2192

WISŁA – BH LILIES 3-3 (2-1)
Bramki: Mateusz Makowiec, Daniel Kulawiak, Konrad Malinowski
Trzy razy w tym meczu Wisła prowadziła – 1-0, 2-1 i 3-2 na 3 min przed końcem po uderzeniu Konrada Malinowskiego, ale w samej końcówce  BH Lilies wyrównało. Tym razem zabrakło szczęścia, które dopisało wiślakom w pierwszym ich meczu. Bardzo dobra postawa Alexa Lulka, zastępującego nieobecnego bramkarza.

First Division

POLONEZ – CZARNI JASŁO under-18   5-4 (2-1)
Bramki: Wojtek Kapuścik 3, Soso 2 – Konrad Madej, Christo Georafetis, Adan Bourge, Dimnik Jabłoński
Pierwsza połowa wyrównana, w drugiej przewaga Poloneza, który wyszedł na  prowadzenie 5-2. W ostatnich pięciu minutach Czarni Jasło zdobyli dwie bramki i było gorąco. Znakomicie spisał; się jednak bramkarz Poloneza Patryk Opench-
owski. Zespół Czarnych stworzył sporo sytuacji bramkowych , ale –  jak przyznał trener Maciej Orłowski – jego podopiecznym zabrakło doświadczenia.

JAGIELLONIA – EAGLES B 3-4 (0-4)
Bramki: Łukasz Borys 2, Rici – Tomasz Mieczkowski, Dawid Chudzik,  Marcin Szmuc, Kamil Macko
Pierwsza połowa zdaniem Jagiellonii wyrównana, chociaż wynik do przerwy wskazuje na cos innego. „Jaga” tym razem  miała problemy ze składem, z trudem udało się skompletować  dwie piątki, podczas gdy przed tygodniem było 18 chętnych do gry. Po przerwie dwie niebieskie kartki dla Eagles skutkowały utratą dwóch bramek i spowodowały nerwowa atmosferę w zespole,  Jagiellonia „goniła”  wynik i niewiele brakowało do wyrównania.

BŁYSKAWICA over-30 – SOCKERS FC BLACK 1-2
.
RED DEVILS S.C. – UNIA CHICAGO 1-4 (0-2)
Bramki: Piotr Karpież 2, Adam Rozanek. Sebastian Dorosz,
Tym razem Unia wystąpiła w optymalnym składzie. Wszyscy jej zawodnicy wrócili już z wakacji. Szybko zdobyte trzy bramki ustawiły przebieg gry. Bramek mogło paść więcej, m. in. dwukrotnie sam przed pustą bramką znalazł się Sebastian Dorosz.
***
Relacej przekazali: Tadeusz Ciężki, Wojtek Kapuścik, Maciej Orłowski, Wojtek Siwik, Marcin Szmuc, Sławek Tkacz, Wojtek Woźniak