Kolejna wygrana Igloopolu

Piłkarze Igloopolu zanotowali drugą, kolejną wygraną w over-30 Division Red Premier Soccer League. Dzięki temu znów awansują w tabeli co najmniej o jedno miejsce. wyprzedzając Tarnovię, która zremisowała z Chicago Celtic. W meczu Igloopolu z Jahbat FC klasycznym hat-trickiem popisał się Marek Demczuk, zdobywając po przerwie trzy kolejne bramki. Tarnovia tylko zremisowała, ale zaczęła mecz w ósemkę, później dojechało jeszcze dwóch zawodników. Grając cale spotkanie w osłabieniu, potrafiła prowadzić 2-0. Później jednak zabrakło sił. Wisła także zremisowała – z St Charles Red 5-5, pomimo iż do przerwy prowadziła 5-1.
W sumie można ocenić minioną sobotę za udaną dla naszych zespołów w tej dywizji – zanotowały bowiem jedna wygraną i dwa remisy. Nie powiodło się natomiast Błyskawicy, która w Major Division przegrała kolejne spotkanie.

CHIAGO LEGENDS – ARLINGTON ACES LIGHTNING (BŁYSKAWICa) 2-1 (1-1)
Bramka: Bryan Olsen
Pomimo porażki Błyskawica zagrała dobrze. Przeciwnik jednak zmontował całkiem nowy skład w porównaniu z pierwszym , wiosennym meczem, który Błyskawia wygrała aż 7-1. Było kilka okazji – zwłaszcza w drugiej połowie – do zdobycia co najmniej jednej jeszcze bramki, ale tym razem nie udało się.
Menedżer zespołu Wojtek Woźniak wyróżnił dwóch młodych juniorów, którzy przyszli z zespołu Błyskawicy under-19 – Huberta Szeląga i Artura Kielara.
Kierownictwo klubu dziękuje Staszkowi Pytlowi, szefowi sekcjii młodzieżowej Wisły za wypożyczenie na kilka spotkań kilku juniorów, którzy pomogli w wywalczeniu drugiej lokaty przez Błyskawicę under-19 w Northern Illinois Soccer League.

CHICAGO CELTIC – TARNOVIA 2-2 (0-2)
Bramki: Janusz Gurgul z rzutu karnego, Krzysztof Aleksander
Braki kadrowe spowodowały utratę dwóch punktów. Nie dojechało kilku zawodników, a Grzegorz Niemiec i Robert Pudełko wrócili wakacji w Meksyku wprawdz e w dniu spotkania, ale już po zakończeniu gry.

WISŁĄ – ST. CHARLES RED 5-5 (5-1)
Bramki: Piotr Sztafa 3, Marek Bielec 2
Wiślacy wykorzystali osłabienie liczbowe przeciwnika, który zaczynał grę w 9-tkę i do przerwy prowadzili 5-1. Niestety w połowie spotkania musiał z powodów osobistych opuścić plac gry najlepszy zawodnik Wisły, zdobywca trzech bramek Piotr Sztafa. Nie było nikogo na zmiany, więc w końcówce brakło sił i St Charles – grając już w pełnym składzie – zdołał na 8 min., przed końcem gry doprowadzić do wyrównania. Tym niemniej remis na wyjeździe z trudnym rywalem to na pewno sukces Wisły.

IGLOOPOL – JAHBAT FC 5-2 (0-0)
Bramki: Marek Demczuk 3, Adam Reguła, Tomasz Sołek
Już do przerwy Igloopol powinien prowadzić kilkoma bramkami, bowiem nie wykorzystał szeregu znakomitych sytuacji. Po przerwie od stanu 2-2 Igloopol już wyraźnie przeważał, efektem czego były trzy kolejne bramki.