Jan Myrda czwarty w „2010 Laphman Lopet”

W silnie obsadzonym sobotnim narciarskim biegu na 11 km w Laphman Peak (Wisconsin), polonijny biegacz Jan Myrda zanotował kolejny sukces, zajmując czwarte miejsce z czasem 33.45.00, tracąc do zwycięzcy  Chada Tolberta zaledwie 45 sek. Drugi ze startujących przedstawicieli Polonii Stanisław Borzęcki był 41. z czasem 41.08.00.
Przed dwoma tygodniami Myrda  wygrał dwa lokalne biegi narciarskie.– Dla mnie jest to to dobre miejsce, ale z samego biegu jestem zadowolony, bo niewiele przegrałem – powiedział Jan Myrda. -. Warunki były lepsze od nieoczekiwaniach. Było sporo śniegu , a w dolinie Laphman Peak jest specyficzny klimat.  Trasa była bardzo szybka, biegło się bardzo dobrze. Konkurencja była silna. Pierwsza dziesiątka tych którzy się liczą w Wisconsin, startowała, Tym bardziej jestem zadowolony, bo udało mi się zrewanżować kilku biegaczom, z którymi 2 stycznia przegrałem. Brakło mi jeszcze trochę do pierwszej trójki na mecie.
(Wywiad z Janem Myrdą niebawem na tej stronie)