Jagiellonia wygrywa z Wisłą

Nie doszedł do skutku pojedynek czołowych zespołów w Major Division Premier Soccer League of Chicagoland  – lidera Czarnych Jasło z Błyskawicą. Inne polonijne derby przyniosły niespodziankę – niedoceniana przez niektórych Jagiellonia wygrała zasłużenie z Wisłą, potwierdzając tym, że zamierza odegrać w tym sezonie większą role w tej lidze. Nie powiodło się natomiast w tej dywizji Wisłoce i Lechii/Romanii.
W Fist Division Polonez rozgromił Westchester United, a Unia po dobrej grze nieznacznie uległa liderowi –  BH Lilies.

JAGIELLONIA – WISŁA 4-2 (2-0)
Bramki: Marcin Buratyński 3 (w tym jedna z rzutu karnego), Łukasz Borys – Ma-rio Alvarez, Jorge Alvarez z rzutu karnego
Zasłużona wygrana wygrana Jagiellonii, której piłkarze wypełnili założenia tak-tyczne – poprzez wybijanie z rytmu przeciwnika, inicjowanie zabójczych kontr i uważną grą w defensywie.  Świetny występ Marcina Buratyńskiego, który zali-czył klasyczny hat trick. Jagiellonia cały czas prowadziła – kolejno 1-0, 2-1, 3-1,3 -2. w ostatnich sekundach gry Buratyński minął wysuniętego aż do połowy boiska bramkarza Wisły i posłał z daleka piłkę do pustej bramki, ustalając wynik na 4-2i.
Jagiellonia ne jest chłopcem do bicia, jak to niektórzy sądzili  – skomntował trener „Jagi” Darek Pawlik. – Specjalne podziękoania dla Wojtka Siwika, który bronił jak za dawnych lat, ratując w kilku 100-proc. sytuwacjach rywala.
– Sa słabsze dni, mamy duże ubytki w kadrze zespołu –  powiedział trener Wisly Sławek Tkacz.  – Nie ma Piotra Lagowskiego, Krzyśka Łagowskiego, Gubały, Makowca, Malinowskiego. Ale to nie jest usprawiedliwienie, bo są inni. Popełniają jednak indywidualne błędy. Boisko także nie sprzyjało naszemu zespołowi, który preferuje grę techniczną. Bardzo wysoka trawa utrudniała wyprowadzenie piłki.

LECHIA/ROMANIA – FC MOŁDOVA 0-3

FC BODROST – WISŁOKA  5-1
Bramka: Taras Dydych

CZARNI JASŁ0 – BŁYSKAWICA, przełożony

First Division

WESTCHESTER UNITED – POLONEZ 0-10 (0-5)
Bramki: Sebastian Jarmuła  4, Wojtek Kapuścik 2, Kuba Chmielewski,  Alex, Gucio Szmuc, Marek Rejdak
Nie dość, że był to  słaby przeciwnik, to miał tylko  10 zawodników do gry. Wynik mógł być  z powodzeniem dużo wyższy. Piękna, ostatnia bramka spotkania Marka  Rejdaka, który otrzymał  dośrodkowanie  z prawej strony w pole karne od Sebastiana Jarmuły i z 10 metrów uderzył z woleja w sam róg.

BH LILIES – UNIA CHICAGO 2-1 (1-0)
Bramka: Łukasz Mikołajczak
Unia był zespołem lepszym lale dwa  błedy popełnione w obronie przesądziły o porażce. Szans bramkowych było  sporo – Piotr Karpierz trafił w słupek, a w ostatnich minutach Łukasz Mikołajczak, będąc sam na sam z bramkarzem, „za-kopał” się w  trawie i szansa przepadła. Nawiasem mówiąc nieskoszona bardzo utrudniała grę.

Over-30 Division Red
EAGLES – FC NATIONAL  1-1 (1-0)
Bramka: Marcin Szmut
Spotkanie z powodu burzy zostało przerwane w 65 m. Najprawdopodobniej wynik zostanie utrzymany.
Słaby występ Eagles, który dostosował się do kiepskiego poziomu, reprezento-wanego przez Nagtioal. – Nasi zawodnicy chcieli wygrać na stojąco – podsumował trener Robert Juszczyk.

BALCAN – WISŁA 6-1 (3-0)
Bramka: Grzegorz Rembisz
Wisła miała tylko 11. zawodników i to w dodatku raczej….drugiego rzutu. Jedyną bramkę uzyskała dopiero przy stanie 6-0. O tym meczu wiślacy chcą jak najszybciej zapomnieć.

BŁYSKAWICA – UNITED SERBS 3-0, walkower dla Błyskawicy

Over-30 Division White
STIMULUS PACKAGE UNITED0  – IGLOOPOL 0-1 (0-1)
Bramka: Wojtek Leja
Jedyna bramka dnia padła po tym, gdy Wojtek Leja wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i nie dął mu szans, W drugiej połowie Igloopol pilnował wyniku, co mu się udało