Jagiellonia nowym liderem

W Lowell Foods Liga Podhalańska co tydzień zmiany na czele. Uważane za faworytów rozgrywek Szaflary i Watra/Białka przegrały w piątej kolejce, a kolejne wygrane zanotowały oba zespoły z Północy – Jagiellonia i Unia Chicago. „Jaga’” po pokonaniu Żywca Podhala wskoczyła na pierwsze miejsce. Watra/Białka spadła az na szóstą pozycję. Tłok w w czołówce niebywały. Od pierwszej w tabeli Jagiellonii do szóstej Watry/Białki tylko trzy punkty różnicy. Odstają od reszty stawki Żywiec Podhale i Odrowąż.
Oto relacje i aktualna tabela
ODROWĄŻ – RATUŁÓW 4-5 (2-4)
Bramki: Krzysztof Słodyczka, Adam Strube, Aleksander Nietka, Maks Subor z rzutu karnego – Maciej Rzadkosz 2, Chris Baragan 2, Dawid Prokop
Ratułów miał problemy z składem, na mecz przybyło tylko 11zawodmków, nie było nikogo na zmiany. Był to wyrównany pojedynek. Pod nieobecność Kostka Kawęckiego w bramce Odrowąża zadebiutował 15-letni Michał Mróz. Pomimo porażki prezes Odrowąża Tomek Grela był zadowolony z  postawy swoich, bardzo młodych zawodników.
– Jeśli utrzymamy ten skład, to za dwa lata powalczymy o mistrzostwo – powiedział.
.

JAGIELLONIA – ŻYWIEC PODHALE  4-2 (2-0)
Bramki: Mike Burzawa  2, Marcin Boratyński , Paweł Ściepuk – Nikodem Kurzeja, Tomek Łojek
Pierwsza połowa wyrównana, w drugiej wyraźna dominacja Jagiellonii. Przy stanie 3-0 nastąpiło jednak pewne  rozluźnienie i pomimo przewagi liczbowej (od 60 min wiec grał w osłabieniu po czerwonej kartce) dała sobie strzelić dwie bramki.

UNIA CHICAGO – WATRA/BIAŁKA  2-1 (1-0)
Bramki: Mateusz Barchan i samobójcza – Kyle Hamman
Nieoczekiwane, ale zasłużone zwycięstwo Unii, pomimo iż w zespole zabrakło aż pięciu podstawowych zawodników – Karpieża, Kaczówki, Szczepanika, Krystopy i Polaka. Długo, bo aż do 80 min utrzymywał się wynik 1-0 dla Unii. W końcówce Białka wyrównała, ale niemal natychmiast padła zwycięska bramka dla Unii. Zresztą w dość niecodziennych okolicznościach – po rzucie rożnym w  zamieszaniu piłka odbiła się od obrońcy Białki i wpadła do siatki.

SZAFLARY – ORAWA 3-4 (2-2)
Bramki: Patryk Paprocki 2, Robert Gacek – Piotr Chrobak  2, Maksym Salamacha,  Andrzej Gąsienica
Jak na panujące w niedzielę warunki pogodowe, pojedynek był szybki i stał na dobrym poziomie. Pierwsza połowa wyrównana, a dwie bramki dla Szaflar padły po prostych błędach obrony i bramkarza. Ostatnie 15 minut to  zdecydowany atak Szaflar, które ze stanu 2-4 wyciągnęły na 3-4. Być może na kolejną bramkę zabrakło czasu. Odnotować wypada znakomity występ bramkarza Orawy– Andrzeja Palichleba.
1.    Jagiellonia        5    10    15-10
2.    Szaflary        5    9    21-13
3.    Orawa        5    8    10-6
4.    Ratułów        5    8     21-21
5.    Unia Chicago    5    8    11-12
6.    Watra/Białka    5    7    10-5
7.    Odrowąż        5    4    7-15
8.    Żywiec Podhale    5    1    8-21