Ivana Milota i Dariusz Mucha mistrzami Polonii

W prawdziwie zimowej aurze rozegrano w niedzielę na stoku w  Wilmot Mistrzostwa Polonii w Narciarstwie Alpejskim. Temperatura nieco tylko powyżej 10 st F sprawiła że nawierzchnia była bardzo  twarda i co ważniejsze – dla wszystkich startujących warunki były niemal identyczne.

Na starcie stanęło 83 uczestników oraz 76 dzieci w zawodach o Puchar Koziołka Matołka,

W stawce zabrakło przebywającego obecnie w Argentynie prezesa klubu TATRY – Szymka Gąsienicy Daniela. Mistrzem Polonii na rok 2024 został Dariusz Mucha, który po pierwszym przejeździe giganta był dopiero trzeci, al. w drugim przejeździe pojechał rewelacyjnie, uzyskując najlepszy  czas 18.09 sek i wyszedł na pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Grzegorzowi Puzio, a trzecie Michałowi Płoskonce.

Trójka najlepszych mężczyzn…

Wśród pań rywalizację wygrała Ivana Milota przed 12-letnia Mayą Gąsienicą oraz Amandą Keen.

Najmlodszy 6.5 letni uczestnik – Marek Płoskonka  na podium z ojcem, zdobywcą trzeciego miejsca, Michałem Płoskonka. Po lewej wiceprezes klubu TATRY – Piotr Mądrzyk

Szczęsliwa rodzina Płoskonka. Marek (6.5 lat – 1 miejsce w swojej kategorii i nagroda dla najmłodszego uczestnika ponijnych mistrzostw. Zuzia – ( lat) – drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej; Mama (Margot) – wygrała główną nagrodę w loterii fantowej oraz Tata – Michał – trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej