Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Eagles over-32 i Podhale over-40 nie zwalniają…
W drugiej kolejce wiosennej rundy w lidze oldboyów MSL, nasze czołowe zespoły, prowadzące w obu dywizjach – Eagles i Podhale odniosły kolejne zwycięstwa i nadal znajdują się na czele stawki w over-32 i over-40. Eagles ma 35 pkt i o 2 punkty wyprzedza  Lions, natomiast Podhale z 34 pkt o 5 punktów jest lepsze od Concordii.
Natomiast inny lider, Royal-Wawel w najstarszej grupie wiekowej over-50  miał przerwę w rozgrywkach..
Oto krótkie relacje z sobotnich, 1-majowych występów naszych zespołów.

Over-32 Division
EAGLES – BŁYSKAWICA NORTH 4-1 (1-1)
Bramki: Darek Dyląg 2, Janusz Gurgul, Artur Kostrzewa – Maros Havran
Dość długo w polonijnych derbach utrzymywał się wynik 1-1. Dopóki Błyskawica grała w komplecie, starała się dotrzymać kroku liderowi,. Dopiero gdy boisko  (za drugą zółtą kartkę musiał opuścić Marek Kościuch, uwidoczniła się przewaga „orłów”.
W 55 min – jeszcze przy stanie 1-1 Robert Juszczyk przestrzelił rzut karny, ale w minutę później Janusz Gurgul podwyższył na 2-1. W ostatnich minutach padły jeszcze dwie brami – w 75 min Artur Kostrzewa podwyższył na 3-1, a w 85 min wynik ustalił Darek Dyląg.
Zwycięstwo Eagles zasłużone, w drugiej połowie panował na boisku.

CONCORDIA – CALISIA 6-3 (2-1)
Bramki: Robert Kowalski, Tomasz Wrotoń, Adam Jatkowski
Błędy w obronie i brak bramkarza przesądziły o porażce Calisii. Nieobecnego Marcina Patryarchę zastąpił w bramce Radek Wawrzyniak. Rywale nastawili się na kontry – w pierwszej połowię przeprowadzili tylko dwa takie ataki i obie kontry zakończyły się bramkami.

Over-40 Division

WINGS – PODHALE 2-6 (2-2)
Bramki: Jerzy Siwiec 2, Darek Tyszka, Piotr Kosmala, Marek Krawczyk, Zdzisław Wawrzyńczyk
Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy pomimo ogromnej przewagi Podhala. Barklo jednak szczęścia (było kilka poprzeczek), a rywale umiejętnie się bronili. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej odsłonie.
W zespole Podhala zabrakło kilku kontuzjowanych – ponownego urazu doznał Józef Marek, nie mógł także zagrać Stanisław Miętus.

ROYAL-WAWEL – SCHWABEN 6-0 (4-0)
Bramki: Grzegorz Kaska 2, Piotr Maciantowicz, Krzysztof Lasek, Krzysztof Drabik, Mario Chmiel.
Wysokie zwycięstwo „waweli”, ułatwione nieco przez niepełny skład Schwaben, które miało tylko dziesięciu zawodników do gry.
Royal-Wawel to zespół mocno zaawansowany wiekowo w tej dywizji – średnia wieku przekracza bowiem 45 lat.

CRACOVIA – CONNECTION 2-5 (0-4)
Bramki: Julio Lopez, Andrzej Kaczyński
Tylko jednego zawodnika miała Cracovia na zmiany, a przeciwnik młodszy, wybiegany.  Tym niemniej były szanse przynajmniej na remis – przy stanie 2-4 dwukrotnie pod rząd z pięciu metrów nie trafił do bramki Julio Lopez.