Igloopol – Polonez; Jagiellonia – Hetman – w półfinałach

W ogromnym upale przegrano ostatnie spotkania grupowe w Pucharze Stawski Scocr League. Wyłoniono półfinalistów, a spotkanie ½ finału rozegrane zostaną w najbliższy wtorek i środę.
W najciekawszym pojedynku w gr. A Polonez zremisował 3-3 z Dąbrovia Ustronianką. Remis na pewno szczęśliwy dla Poloneza, który jeszcze na 15 min przed końcem przegrywał 1-3, ale druga żółta kartka dla Piotra Polaka spowodowała osłabienie liczbowe Dąbrovii w ostatnich minutach i ułatwiła Polonezowi zdobycie dwóch bramek. Ten remis oznacza, że pierwsze miejsce w grupie zajęła Jagiellonia, która bez problemu uporała się z grającą w 9-osobowym składzie (w tym upale) Lechią. W ten sposób już w półfinale dojdzie do chyba przedwczesnego finału, spotkają się bowiem Iglooool z Polonezem (środa, Bensenville, godz. 8 p.m.); w drugim półfinale zagrają Jagellonia z Hetmanem (Bensenville. wtorek lub czwartek, godz. 8 p.m.).
Oto szczegóły i końcowe tabele grup

Grupa A
DĄBROVIA USTRONIANKA – POLONEZ 3-3 (1-1)
Bramki: Łukasz Jopek 2, Michał Karpiński – Wojtek Kapuścik 2, Grzegorz Chmura
Dąbrovia była w tym meczu zespołem lepszym, ale wspomniane osłabienie i konieczność gry w 10-tkę w ostatnich 15 minutach przyczyniła się do straty dwóch bramek w końcówce i remisu.

Wojtek Kapuścik zdobywa bramkę dla Poloneza, wyrównując stan meczu na 1-1. Ponżej jeszcze jedna migawka ze spotkana Poloneza z Dabrovią                      Foto – Jacek Jówko

LECHIA – JAGIELLONIA 0-6 (0-5)
Bramki: Adam Wilczewski 2, Łukasz Szpara, Łukasz Borys, Paweł Ciaciek, Jakub Cybul.
W Jagiellonii  zadebiutowali Paweł Ciaciek (kiedyś epizod w Warcie, od kilku lat przerwa w grze) i Jakub Cybul (poprzednio Zagłębie).
Lechia miała tylko 9. zawodników do gry i w tej sytuacji problemem mogły być tylko rozmiary zwycięstwa „Jagi”.
1.X-Jagiellonia        3    7    9-2
2.x-Polonez        3    5    10-5
3.Dąbrovia        3    2    5-8
4.Lechia        3    1    2-13

Grupa B
HETMAN- IGLOOPOL 1-2 (1-1)
Bramki: Waldek Gołąbek w 36 min. – Oskar Piech w 35 min, Mateusz Lewandowsk w 86 min
Oba zespoły już wczesnej zapewniły sobie awans do półfinałów, dlatego pojedynek ten nie miał odpowiedniego ciężaru gatunkowego. Chodziło tylko o to, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. Igloopolowi wystarczał remis (lepszy bilans bramek), ale zespół Przemka Ziarka wygrał ten w zasadzie wyrównany mec. W oby\u zespołach zabrakło kilku zawodników (kontuzje, wyjazdy do Polski), w Hetmanie Łuaksza Mikołajczaka i Grzegorza Szmuka,
1.x-Igloopol        2    6    4-1
2.x-Hetman        2    3    4-4
3.Capitol Cz. Jasło    2    0    2-5

Dwa ujęcia z meczu: Igloopol – Hetman                                    Foto – Jacek Jówko

***
W przerwie między spotkaniami,  nastąpiło oficjalne zakończenie sezonu ligowego. Puchary i medale dla trzech najlepszych zespołów – Capitolu Czarnych Jasło, Poloneza i  Iglopololu oraz trofeum dla króła strzelcow – Wojtka Kapuścika z Poloneza wręcza przedstawiciel Federacji stanu Illinois w toarzystwie prezesa Ligi Marka Serafina oraz wiceprezesa ligi – Darka Zajdela.