Homies VBC nadal na czele

Rozpoczęła się rewanżowa runda rozgrywek sezonu 2014/2015 w Polonijnej Lidze Siatkówki., Po sześciu kolejkach na czele trzy zespoły – Homies VBC, Zahid UA i DKM. Mają one spora przewagę nad pozostała trójką i niemal pewny udział w play off. Samodzielnym liderem jest nadal Homies VBC, ale Zahid UA i DKM zmniejszyły stratę do lidera.

W niedzielnych meczach nie doszło do niespodzianek – faworyci wygrali. W pojedynku AAC Eagles – Homies VBC pierwszy set zapowiadał niespodziankę, bowiem łatwo wygrali go siatkarze mistrza ligi, czyli AAC Eagles. Następne sety z kolei to łatwe wygrane lidera.
W zespole Homies grają trzej bracia Klimek – Michał, Konrad i Albert. Najstarszy  z nich Michał  jest założycielem zespołu, a wcześniej występował w barwach Eagles. Zespół uzupełniają dwaj Serbowie i trzej Azjaci. Homies wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania poza jednym – z DKM, które z powodu rozjazdów zawodników usieli oddać walkowerem.
Natomiast  AAC Eagels jest jedynym ,całkowicie polskim zespołem w tej lidze.
Nie mamy słabszego składu aniżeli przed rokiem –   powiedział kapitan AAC Eagles Szymon Gierut – ale poziom ligi znacznie się podniósł. U nas sami Polacy, a pozostałe zespoły są mieszane,. Niestety polska młodzież jakoś nie garnie się do tego sportu, stad trudno nam o posiłki. A chcemy pozostać całkowicie polską drużyną.
W kolejnych meczach DKM wygrał z Bereza International 2-0, ale pojedynek – zwłaszcza w drugiej partii – był wyrównany. Natomiast w ostatnim pojedynku dnia Zahid USA stosunkowo łatwo uporał się  z Brothers Beef Chicago.
Za tydzień planowana była przerwa w rozgrywkach, ale kierownictwo ligi czyni starania o przeniesienia spotkań z 30 listopada na 23 bm, tak by niedziela po Thanksgiving była wolna od gier. Ponadto czekają nas jeszcze dwie kolejki rozgrywek w kolejnym miesiącu – 7 i 14 grudnia, później świąteczno-noworoczna prze-rwa. Ostatnie mecze w regularnym sezonie 11 stycznia i od 18 stycznia rozpoczynają się play offs.
Oto wyniki szóstej kolejki
AAC Eagels – Homies 1-2 (25-15, 15-25, 8-15)
Bereza International – DKM 0-2 (25-21, 25-23).
Brothers Beef Chicago – Zahid UA, 0-2 (14-25, 18-25)

W tabeli na czele Homies VBC 13 pkt (sety: 10-4); 2. Zahid UA
11 pkt (9-5); 3. DKM 11 pkt (9-7); 4. Bereza Internatioal 6 pkt (6-9); 5. Brothers Beef Chicago 6 pkt (6-10); 6. AAC Eagles 6 pkt (sety: 5-10)