Hetman liderem!

Za nami pierwsze dwie kolejki nowego sezonu w Stawski Soccer League. Poza zdecydowane najsłabszym Lechem, stawka jest niezwykle wyrównana, a do podium kandyduje pozostała szóstka. W meczach najsilniejszych zespołów – Hetmana z Capitolem Czarni Jasło i Igloopolu z Polonezem padły remisy. Nowym liderem został Hetman, mający lepszy bilans bramek od Capitolu Czarnych Jasło. Jedyne zespoły, które nie straciły jeszcze punktu to Jagiellonia i Dabrovia Ustronianka, ale rozegrały ona dopiero po jednym spotkaniu.
W Igloopolu pokazało się pięciu b. zawodników Podlasia i 19-latek Oskar Piech. I ten zespół może okazać się bardzo mocny, oczywiście po odpowiednim zgraniu.
Oto wyniki drugiej kolejki i aktualna tabela, a szczegóły ze spotkań niebawem na tej stronie.

DĄBROVIA USTRONIANKA – LECH 6-0 (3-0)
Bramki: Łukasz Jopek 2, Bartek Kot, Manuel Pas, Piotr Polak, Damian Trzaska

Wynik mógł być jeszcze wyższy, pomimo iż Dabrovia miała tylko dwóch zawodników na zmiany – to cały komentarz do tego spotkania.

CAPITOL CZARNI JASŁO  – HETMAN 0-0
Czy remis sprawiedliwy? Zdaniem trenera Capitolu Czarnych Jasło mecz przebiegał pod dyktando  jego zespołu. – Już w pierwszych 15, minutach mieliśmy trzy sytuacje, w drugiej połowie  Mariusz Waksmundzki, Krzysztof Kuś uderzali. Szkoda, bo mieliśmy przewagę przez cały mecz – mówi Tadeusz Ciężki. – To były oddane dwa punkty.
Zabrakło w Capitolu Piotra Lizaka i Tony Lamery; po kontuzji nie wrócili do gry Wojtek Rogoż i Paweł Policht;  zadebiutował natomiast Łukasz Kluska (Podlasie),
Nieco innego zdania o meczu jest prezes Hetmana – Piotr Wiater. – Walka była wyrównana, my także mieliśmy kilka pozycji; może w pierwszej połowie Capitol był trochę lepszy, ale generalnie według mnie mecz bgl wyrównany., a remis sprawiedliwy dla  jednej i drugiej drużyny.
Dodam do tego, ze pojedynek nie był jakimś pasjonującym widowiskiem, a klarownych sytuacji bramkowych po obu stronach w meczu w praktyce zabrakło.
11-18-09-009 11-18-09-04211-18-09-046Powyżej kilka zdjęć z meczu: Capitol Czarni Jasło – Hetman 0-0   Foto – Jacek Jówko

IGLOOPOL – POLONEZ 2-2 (2-0)
Bramki: Sebastian Jarmuła,  Wojtek Kapuścik – Wojtek Lejman 2
To na pewno był mecz kolejki. Już w 3 min Sebastian Jarmuła zdobył prowadzenie dla Poloneza, potem okresami przeważał Igloopol , ale tuż przed przerwa, bramkę „do szatni” na 2-0 uzyskał Wojtek Kapuścik. Igloopol nie załamał się takim rozwojem wydarzeń i  po przerwie wyraźnie dominował,  doprowadzając do remisu. Był zresztą bliski wygranej.
11-18-09-078Tak padla pierwsza bramka w meczu Polonez – Igloopol 2-2; zdobył ją niewidoczny na zdjęciu Sebastian Jarmuła                                Foto – Jacek Jówko

Igloopol wystąpił wzmocniony czterema zawodnikami Podlasia – to  Amerykanie – Charlie i Nathanian Bowman, oraz  Szczepan Kurzaj i  Mariusz Siąkała; ponadto zadebiutował 19-letni Oskar Piech (Wisła Kraków).
Siąkała zagrał cały mecz, pozostali nowo pozyskani – grali krócej. ‘Warto tu dodać, że kadra Igloopolu to aż 35 zawodników – podczas ostatniego Pucharu Lata Igloopol wystawił zespól w open i w over-30 Division.
– Tak naprawdę Polonez stworzył trzy sytuacje   w całym meczu, z których zdobył dwie bramki – mówi grający trener Igloopolu Przemek Ziarek. – Bylo kilka  sytuacji, które mogły skończyć się dla nas rzutami karnymi- ewidentna była sytuacja, zakończona złamaniem nosa Bartka Pankowskiego. Kiedy wychodził do dośrodkowania, jeden z zawodników Poloneza łokciem zaatakował go w polu karnym. Sędzia był daleko i nie widział tego zajścia.  Na pewno nie stracilibyśmy bramki na 2-0 w sytuacji, gdy Mariusz Siąkała – ewidentnie był w polu karnym faulowany.  Sędzia jednak puścił grę, a później tłumaczył, że nas zawodnik chciał wymusić karnego.  Polonez poszedł z kontra i strzelił bramkę na 2-0 Była  to 44 min gry.

Przegrywając 2-0, remisujemy ten mecz a tak naprawdę mogliśmy się pokusić o zwycięstwo Polonez miał chyba tylko jednego zawodnika na zmianę, my mieliśmy pełna osiemnastkę. I ta siódemka rezerwowych, trenuje cały czas i chce grać. Jestem zadowolony z remisu, bo mogliśmy ten mecz przegrać – ciężko się jest podnieść ze stanu 0-2. Chociaż z drugiej strony myślę, że inaczej byłoby, gdyby z tych trzech kontrowersyjnych sytuacji, przyznano nam jeden rzut karny.

11-18-09-08111-18-09-087Powyzej dwa dalsze zdjęcia z meczu kolejki: Polonez – Igloopol 2-2   Zdjęcia – Jacek Jówko