Faworyci wygrali, teraz play off

Nie doszło do niespodzianek w ostatniej kolejce regularnego sezonu  „Europa Leageu” w Platine. Faworyci wygrali, w związku z tym układ pierwszej czwórki nie uległ zmianie. O mistrzostwo zagrają za tydzień: Błyskawica A z Czarnymi Jasło; o III miejsce Sockers S.C. White z Błyskawicą u-23. Mamy cztery polonijne zespoły w pierwszej szóstce, czyli górnej połowie stawki – na szóstej pozycji jest bowiem Wisłoka.
Oto relacje i aktualna tabela

POLONEZ – SOCKERS FC BLUE 5-8 (1-5)
Bramki: Jacek Hickiewicz 3, Wojtek Kapuścik, Piotr Gwóźdź
W drugiej połowie Polonez dwukrotnie zobaczył czerwone kartki i grał przez 10 min w osłabieniu, w tym także w trójkę przeciw piątce rywali. A pomimo to te drugą połówkę wygrał 4-3 . O porażce przesadziła utrata aż pięciu bramek w pierwszej odsłonie.

BŁYSKAWICA A – BŁYSKAWICA u-23 12-2 (6-0
Najwięcej bramek dla Błyskawicy A – King 4, a  dla pokonanych bramki zdobyli: Hubert Szeląg, Damian Pikul
Nie doszło do niespodzianki w spotkaniu dwóch Błyskawic i stad wysoka wygrana pierwszego zespołu

IGLOOPOL – WESTCHESTER ARSENAL 7-0
Bramki: Dominik Wardzała 2,Damian Rozkuszka, Michał Podsiadły, Bartosz Piekut, Szymon Łączak , Sardorbek Naymansoyew
To prawda, że przeciwnik był bardzo słaby , ale Igloopol miał aż 12 zawodników do gry, co w tym sezonie zdarzyło  mu się dopiero po raz drugi. A gdyby miął częściej tak  liczny  skład, mógłby sprawić więcej miłych niespodzianek.

CZARNI JASŁO – WISŁOKA 4-3 (0-1)
Bramki: Piotr Hanula 2, Kamil Szczęśniak.  Eljot Klot – Wojtek Kania,Syamisalw Kandra
Zapowiadało się na niespodziankę, bowiem prowadzenie uzyskała Wisłoka z strzału Wojtka Kani. W kilka minut później mogło być 2-0 – Luiz Adame szedł  od połowy boiska, wyszedł na pozycję sam na sam z Wojtkiem Siwikiem, ale nie zdołał go pokonać. Czarni Jasło od początku dali sobie narzucić chaotyczny, agresywny styl gry Wisłoki. Nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi, gdy Wisłoka po czerwonej kartce Luiza Adama przez 5 minut grała w osłabieniu.

Bramka dla Czarnych Jasło

Bramka na 4-1 dla Czarnych Jasło

A to ostatnia bramka meczu  – zdobyła ją Wisłoka

Walczono o każdą piłkę…

Po zmianie stron Czarni Jasło zaczęli grać swoja piłkę i w efekcie strzelili cztery pod rząd bramki. Wisłoka nie poddawał się i w ostatnich minutach zmniejszyła rozmiary porażki – częściowo nie bez winy był zastępujący Piotra Hachaja  bramce – Wojtek Siwik. W sumie – jak to w derbach bywa – pojedynek był zacięty, żadna ze stron nie odpuszczała. Może w niektórych wypadkach walczono nawet zbyt agresywnie.

W szatni po meczu prezes Czarnych Jasło Czesław Koszyk wręczył Lukaszowi  Mikołajczakowi datki zebrane wsród zawodników, działaczy i kibiców na pomoc w leczeniu złamanej  nogi. A ponadto  – drużyna Czarnych Jasło już po zwycieskim spotkaniu – w szatni                                Zdjecia – Jacek Jówko