Fatalny początek Eagles

Nie udała się inauguracja sezonu w lidze Metropolitan dla Eagles.  W swoim pierwszym występie  „orły” przegrały z Connection 4-6, prowadząc do przerwy 4-3. Był to bardzo slaby występ Eagles, zwłaszcza katastrofalnie wypadła obrona.
Czy na taki początek miała wpływ długa przerwa? Być może tak. Przypomnijmy, iż Eagles ostatnie spotkanie w lidze Metropolitan rozegrał 3 listopada 2019 roku, a więc blisko  półtora roku temu. Pokonał wówczas hokejowym wynikiem 7-6 Connection.  Tak więc po 17 miesiącach doszło do rewanżu. Ponownie lepszy okazał się Connection i ponownie padł wynik hokejowy,
Eagles nie rozegrał ani jednego  sparringu przed rozpoczęciem rozgrywek. I to  także musiało mieć wpływ na postawę zespołu.
Trener Paweł Otachel Policht powiedział krótko:
– Mecz byk bardzo słabo przez nas rozegrany. W niektórych momentach widać było, że brak nam zgrania, Na pewno będzie lepiej w następnym meczu.