Eagles zwycięzcą 2018 Ludwig Dairy International Cup

Nie doszło do niespodzianki w finale.  Faworytem turnieju od początku był gospodarz – AAC Eagles i pewnie pokonał on w decydującym o pierwszym miejscu pojedynku Błyskawicę. Ta słabo rozpoczęła turniej, awansując do ćwierćfinałów dopiero z trzeciego miejsca w grupie. W niedziele,  mająca duże problemy kadrowe Błyskawica uporała się kolejno z Wisłoką i Watra/Białką, ale na Eagles było to za mało. Natomiast Eagles wygrał najpierw z zespołem klubowym over-30, a w półfinale z Wisłą. Liczono, że te zespoły spotkają się dopiero w finale , ale ponieważ znalazły się w jednej grupie, doszło do ich pojedynku już w półfinale.

2018-08-05-14-32-15Tak padła pierwsza bramka dla Eagles w półfinale z Wisłą        Foto – Marek Krawczyk

W meczu o III miejsce Wisła nieoczekiwanie zremisowała z Watrą/Białka, przegrywając  jednak w rzutach karnych. Postawa Białki była chyba największym zaskoczeniem.. Zespół Adama Rabiańskiego sięgnął po brąz, a sam trener był zdania,  że powinien walczyć nawet o złoto.. Mistrz Ligi Podhalańskiej –  Czarny Dunajec musiał uznać wyższość w ćwierćfinale Wisły, pomimo iż przez większą część spotkania grał przewaga jednego zawodnika.
Największym wrogiem piłkarzy okazała się upalna aura. Z tego powodu musiano skrócić pojedynki o I i III miejsce.

Ćwierćfinały

WISŁĄ – CZARNY DUNAJEC  1-0 (1-0)
Bramka: Konrad Malinowski’
Gdzieś od 15 min pierwszej połowy Wisła grała w osła-bieniu po czerwonej kartce. Potrafiła jednak zdobyć gola, a później cofnęła  się do obrony., Czarni atakowali , ale bez rezultatu. Natomiast Wisła stworzyła jeszcze 2-3 okazje do podwyższenia wyniku.

EAGLES A – EAGLES B 5-0
Bramki: Band 3, Derek Hoffman 2
Pojedynek dwóch zespołów Eagles nie przyniósł emocji. Przewaga pierwszego zespołu była wyraźna, o czym świadczy końcowy rezultat,

WISŁOKA – BŁYSKAWICA  1-2 (1-1)
Bramki:   Olsen, Srretter
Dobry pojedynek, Wisłoka grała z kontry. Błyskawica oprócz zdobycia bramek miała jeszcze dwa słupki na koncie.

WATRA/BIAŁKA  – JAGIELLONIA 0-0, rzutami karnymi 3-0 dla Białki
Był to wyrównany mecz walki. Obie strony miały szanse bramkowe,  m. in,. Jagiellonia słupek na koncie. W serii karnych ani jednej jedenastki nie wykorzystała „Jaga”, tym niemniej trener Darek Pawlik jest zadowolony z występu drużyny w tym turnieju.
– W tych warunkach, przy tak wysokiej temperaturze chłopcy dali z siebie wszystko – powiedział. – A karne to loteria…

Półfinały

EAGLES  – WISŁA 2-1 (1-1)
Bramka dla Wisły – Konrad Malinowski
Był to wyrównany pojedynek, w którym Eagles okazał się o jedną bramkę lepszy. Objął on prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą Wisła wyrównała. Po zmianie stron nastąpił daleki strzał z dystansu, piłka odbiła się rykoszetem i zmyliła bramkarza Wisły. W ten sposób poznano pierwszego finalistę.

BŁYSKAWICA – WATRA/BIAŁKA 2-1 (1-0)
Bramki Olsen, Strretter – Łukasz Sulka
Pierwsza płlowa to wyrównany pojedynek, oba zespoły grały spokojnie, oszczędzając siły.  Po  zdobyciu wyrównującej bramki przez Białke, Błyskawica ruszyła do przodu, ale jej ataki długo nie przynosiły rezultatu. Dopiero w ostatniej minucie gry z rzutu karnego (za rękę) Strretter uzyskał zwycięską bramkę. Strzelał zresztą dwukrotnie – za pierwszym razem bramkarz Rafał Ślomba obronił jego uderzenie, ale sędzia dopatrzył się przewinienia jednego z zawodników Białki, który za wcześnie wbiegł w pole karne i nakazał powtórkę.,

2018-08-05-15-07-30Bramkarz Błyskawicy Adam Szemaszko (powyżej i poniżej) na codzień uczy sie i gra  w Leeds United Academy

2018-08-05-19-53-24

Finał o III miejsce

WATRA/BIAŁKA – WISŁA 1-1 (0-1), rzutami karnymi 4-3 dla Białki
Bramki: Jakub  Bloch – Patryk Świątkowski
Z uwagi na upał, grano 2×15 min. Wisła prowadziła do przerwy, Patryk Świątkowski w drugiej połowie uderze-niem z głowy po dośrodkowaniu z najbliższej odległości wyrównał stan pojedynku. Wynik 1-1 utrzymał się do końca. W serii rzutów karnych wiślacy nie wykorzystali dwóch jedenastek, natomiast z Białki celnie trafiali kolejno:  Mo Farah, Łukasz Sulka, Michał Szaflarski, Patryk Świątkowski, zaś Mateusz Goryl trafił w bramkarza.

2018-08-05-20-06-20Białka strzela zwycieskiego karnego w pojednku o III miejsce

2018-08-05-20-07-09-1Radość pilkarzy Watry/Białki….

2018-08-05-20-16-13… i rozpacz młodego bramkarza

Finał o I miejsce

EAGLES – BŁYSKAWICA 1-0 (0-0)
Bramka: Matt Clare
Z uwagi na upał grano 2×20 min. Błyskawica nie  mająca  w praktyce zawodników na zmiany, nie miała w tym meczu większych szans,  a Piotr Śliwa w bramce Eagles nie był specjalnie zatrudniany.

2018-08-05-19-13-13-1Walka o piłkę podczas finału: Eagles – Błyskawica (powyżej i poniżej)

2018-08-05-19-13-02-1

201808059517014795Film4-1Pod parasolem i przy piwie nieco chodniej – twierdzili oberswujacy turniej Marek Krawczyk, Leszek Jaskot,  Jurek Wozniak, Arek Franos i Ryszard Bury