Eagles w finale pucharu amatorskiego

W rozegranym w późny i chłodny środowy wieczór półfinałowym spotkaniu na szczeblu stanu  US Amateur Cup Eagles wygrał z Capitolem Czarni Jasło 2-0 i awansował do finału. Czeka obecnie na drugiego finalistę, ale najpierw rozegrane zostanie spotkanie: Green-White – Hellenic United, następne zwycięzca tego pojedynku spotka się z Adrią (miała wolny los) i dopiero triumfator tego półfinału będzie przeciwnikiem „orłów”.

EAGLES – CAPITOL CZARNI JASŁO 2-0 (1-0)
Bramki: Andy Lynch w 43 min i Cory Mastey w 72 min
Czerwone kartki (po dwóch żółtych) –  Cory Mastey (Eagles) i Wojtek Rogoż (Capitol Czarni Jasło)
Porównanie sił wicelidera ligi Metropolitan z mistrzem i liderem Stawski Soccer League wypadło na korzyść Eagles. Ne było jednak jakiejś wyraźnej przewagi „orłów” , a strzałów z obu stron było jak na lekarstwo. Na pewno nie było to jakieś porywające widowisko. Dobrze ustawiona obrona Capitolu Czarnych Jasło długo broniła dostępu do bramki Piotra Hachaja i dopiero z kontry tuż przed przerwą Andy Lynch (asysta Mastey) zdobył prowadzenie. W pierwszej połowie kilku sytuacji nie wykorzystali dla Capitolu  – Jose Mendoza, Kamil Szczepański i Marek Szczęsnak.
Drugą bramkę zdobył po przerwie nowy nabytek Eagles Cory Mastey (poprzednio International). By to udany debiut, aczkolwiek notę popsuła oczywiście czerwona kartka.
Pomimo porażki trener Capitolu Czarnych Jasło Tadeusz Ciężki był zadowolony z gry swoich podopiecznych.
– Nie przynieśliśmy wstydu Stawski Soccer League. Graliśmy jak równy z równym i był to bardzo dobry występ naszego zespołu – powiedział