Eagles po raz siódmy!

Piłkarze Eagles nie zwalniają tempa. W niedzielę wygrali siódmy, kolejny mecz w halowej lidze Metropolitan. Ucyznili to na dodatek w znakomitym stylu. Zwłaszcza w drugiej połowie spotkania z Vikings górowali wyraźnie nad rywalem, zdobywajac w tym okresie cztery bramki.   Był to najlepszy występ Eagles w tych rozgrywkach. Bardzo dobra postawa Marka Łosia w bramce. Czy „orły” zakońcżą rozgrywki bez straty punktu?  Mają taką ambicję! Jeśli wygrają lub zremisują za tydzień ze Zrinskim,  to już wówczas będzie można im gratulować tytułu halowego mistrza ligi.
W pojedynku drużyn mających jeszcze teoretyczne szanse na wygrane ligi United Serbs pokonał Zrinskiego 5-3. W tej sytuacji Serbowie awansowali na drugie miejsce, mają 6 punktów straty do Eagels i teoretyczne szanse na wyprzedzenie ”orłów” . Gdyby Eaglesowi nie powiodło się za tydzień, to o tytule zadecyduje ostatni mecz: seoznu: Eagles – United Serbs (pod warunkiem że Serbowie wygrają wcześniej ze Schwaben. Szanse na tytuł stracił definitywnie Zrinski.

W pojedynku zespołów zagrożónych spadkiem do First Division: Connections –  Maroons, padł remis. Tak wiec nadal nie wiaodmo, która z tych drużyn opuści najwyższą klasę  rozgrywkową.
W First Division zwyciestwo Igloopolu, porażka rezrewy Eagles. Eagels B grał z liderem Kickers i był o krok od sprawienia niespodzianki. Prowadził do przerwy 2-1, późnie Kickers wyrównał, a zwycięską  bramkę zdobył w ostatniej minucie spotkania. Nie bez winy był tu bramkarz Marek Kruczek, który jednak wcześniej kilkakrotnie wybronił w bardzo trudnych sytuacjach. Nawiasem mówiąc to trzecia porażka Eagles B  w tych rozgrywkach , doznana w ostatniej minucie spotkania. Kickers jest nawiasem mówiąc faworytem w walce o  awans.
Zwycięstwo Iglopolu nad Moravą awansowalo ten zespół na czwarte miejsce w tabeli, co rokuje zdobyciem kolejnych punktów, bowiem za tydzień Igloopol ponownie walczy z Moravą, nartomiast Eagles  B spotka się Belgrade.
Oto wyniki
Major Divison
EAGLES – VIKINGS 6-2 (2-2)
Bramki: Piotr Kolasiński 2,  Krzysztof  Gąsiorek. Jacek Lechowicz, Michael Kapusta, Dawid Otachel
W innych spotkaniach:  Connections – Maroons 4-4; Zrinski – United Serbs 3-5; International – Schwaben 2-1;  Sockers – Green-White 4-3
1.Eagles            7    21    24-7
2.United Serbs        7    15    23-11
3.Zrinski            7    14    25-17
4.Sockers            7    12    16-15
5.International        7    11    12-12
6.Schwaben            7    10    13-16
7.Green-White        7    8    17-20
8.Vikings            7    7    16-17