Eagles po raz piąty

Piłkarze Eagles wygrali kolejny, piąty mecz w halowej lidze Metropolitan. Przeciwnik – Connections  nie miał szans na sukces w otwartej grze, nastawił się na defensywę i liczył na udane kontry. I w pierwszej połowie nawet mu się to udawało. Wprawdzie Eagles dwukrotnie zdobywał prowadzenie, ale przeciwnik dwukrotnie skutecznie kontrował. Dopiero po przerwie przewaga Eagles uwidoczniła się kolejną bramkąa. W końcówce Connection nacierał (nawet wykorzystując bramkarza) , ale tym razem  nasi przechwycili piłke, otrzymał ją Rafał Zalewski, który  ustalił wynik meczu.

Mecz nie był porywającym widowiskiem, w sumie stał  na przeciętnym poziomie, ale przecież najważniejsze są punkty. A ponieważ Zrinski zremisował z International 4-4, przewaga Eagels w tabeli wzrosła do czterech punktów. Do zakończenia rozgrywek cztery kolejki i Eagles coraz bliżej mistrzostwa.
W First Division w polonijnych derbach faworytem wydawał się być Eagles B. Prowadził  do przerwy z Igloopolem  1-0, później nawet 3-0, a jednak stracił cztery bramki pod rząd i tym samym komplet punktów przypadł zespołowi Jerzego Kozioła. Trochę była to porażka na własne życzenie – może nietrafione zmiany i czerwona kartka  Pawła Borzęckiego. Ostatnia, decydująca o wygranej Igloopolu bramka padła na 5 sek. przed końcem gry, a zdobył ją Krystian Maślak.

EAGLES – CONNECTION 4-2 (2-2)

Bramki: Marcin Simson, Kuba Piotrowski,  Darek Szewczyk, Rafał Zalewski
W pozostałych spotkaniach: International – Zrinski 4-4; United Serbs – Vikings 2-1; Sockes – Marons 3-1; Schwaben – Green-White 2-2.

W tabeli prowadzi Eagles 15 pkt. przed Zrinskim 11 pkt oraz United Serbs i Sockers – po 9 pkt.

IGLOOPOL – EAGLES B 4-3 (0-1)
Bramki: Krystian Maślak 2, Mariusz Sagan, Rafał Mózgowiec – Bartek Kot, Wojciech Rogoż, Marek Golik

Na czele Lions przed Kickers po 13 pkt; 3. Balgrade 11 pkt; 4-5. Igloopol i Eagles B po 6 pkt. Oba nasze zespoły mają także idenyczny stosunek bramek; 17-19.