Eagles pierwszym liderem

Pierwszym liderem rozpoczętego w niedzielę nowego sezonu w Premier Soccer League of Chicagoland został Eagles, który wygrał w polonijnych derbach z Wislą 5-1. Tylko przez pierwsze 20 minut Wisła, w której pokazało się kilku nowych, młodych zawodników, była równorzędnym przeciwnikiem „orłów”, później Eagles kontrolował przebieg wydarzeń.
Zwycięstwa zanotowały także dwa dalsze polonijne zespoły – Błyskawica i Czarni Jasło. Błyskawica pokonała NK Armadę, a Czarni w takim samym stosunku wygrali z FC Select.
Mistrz poprzedniego sezonu Hammers S.C. przegrał w inauguracji z C1 United 0-2.
W First Division pierwszym liderem został Borrachos FC, który wygrał z Unią Chicago 6-1. Borrachos byl mistrzem tej dywizjiji w poprzdnim sezonie, ale pomimo awansu do Major Division, pozostał w niższej klasie
W dywizji over-30 White Błyskawica pokonała Stimulus Package United 3-0, po meczu, który trwał tylko niespełna 50 minut. Z powodu błyskawic na niebie, pojedynek został wcześniej zakończony.
Niepowodzenie na starcie w over-40 Division zanotował Eagles, kóry ulegl zespołowi FC SKA1-4.
Oto wyniki

Kat. Open

FC SELECT – CZARNI JASŁO 1-3 (1-1)
Oto krótka relacja trenera Macieja Orłowskiego
Jeszcze nie zaczęliśmy grać w MWPL. Natomiast w pierwszej kolejce Premier Soccer League wygraliśmy z FC Select. Przeciwnik strzelił nam bramkę w pierwszej minucie meczu, a potem już tylko my dominowaliśmy. Pierwsza bramkę strzelił Chris Modrzejewski, który wraca po przerwie do drużyny. Druga bramkę zdobył Mike Szaflarski po asyście Mikołaja Kowalczyka. Ostatnia bramka – Anthony Marmolejo, po asyście Marcina Kiety. Mieliśmy dużo szans na podwyższenie wyniku, ale jest to jeden z naszych pierwszych meczów na zewnątrz , a wiec wynik może cieszyć jak i to, ze graliśmy w ataku pozycyjnym. Do drużyny wrócił Alex Gomez który rozegrał sezon halowy w profesjonalnej drużynie Utica.

EAGLES – WISŁA 5-1 (2-0)
Bramki: Paweł Urban 3, Ryan Ybarr, George Gonzalez – Konrad Malinowski

BORRACHOS FC – UNIA CHICAGO 6-1 (2-1)
Bramka: Łukasz Mikołajczak
Borrachos to drużyna, która w tamtym roku wygrała First DIvision, ale z jakichś powodów nie zdecydowała sie na granie w wyższej dywizji . Szybko stracona bramka sprawiła., że od początku Unia musiała gonić wynik , Udało się sie , ale przed przerwa Unia dostała bramkę do szatni i to ją rozmontowało . Po przerwie po serii błędów, w ciągu dziesięciu minut stracono 3 dalsze bramki i było …po meczu . W tym roku drużynę prowadzi Artur Kurzyński , wcześniej długoletni zawodnik Wisły Chicago, a obecnie grający trener Unii.

NK ARMADA – BŁYSKAWICA 1-3 (0-1)
Bramki: Łukasz Cholewa 2, Patryk Knap
Piękna bramka Patryka Knapa na 1-0 pod koniec pierwszej połowy warta odnotowania. Piłka po strzale niemal z połowy boiska wpadła pod poprzeczkę do siatki.
Zasłużona wygrana Błyskawicy, której nie uznano jeszcze jednej bramki. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił do gry Michał Walaszek.

Over- 30 White Division

STIMULUS PACKAGE UNITED – BŁYSKAWICA 0-3
Bramki: Phil Edi, Luke Khoury, Walden Srerrett
Spotkanie zostało zakończone po trzech minutach drugiej polowy z uwagi na ….błyskawice.

EAGLES – FC SKA 1-4
Bramka: Bogdan Żurowski