Eagles over-30 wygrywa derby

Polonijne derby w over-30 Division Il. Metropolitan A.H. Soccer League pomiędzy Eagles i Chicago Force zakończyły się wygrana lidera. Mecz w miarę wyrównany do 70 min był wynik remisowy 1-1 i dopiero  w końcówce uwidoczniła  się przewaga Eagles.
W innych polonijnych derby: Eagles – Calisia w over-40 Division  doszło do gorszących scen – kłótne, przepychanki, bójka i w rezultacie aż cztery czerwone kartki (po dwie dla każdej  drużyny). Rzuca to fatalne światło na to, jakie panują stosunki pomiędzy polonijnymi (niektórymi) drużynami. A korzystają na tym inne, niepolskie zespoły. Czy tak musi być?

EAGLES – CHICAGO FORCE  5-1 (1-0)
Bramki: Marcin Simson, Derek Evans, Łukasz Mikołajczak, Paweł Otachel, Jacek Hickiewicz – Staszek Worek
Przez dłuższy okres gry spotkanie było w mirę wyrównane. Eagles prowadził do przerwy, ale zaraz po zmianie stron Staszek Wołek wyrównał na 1-1. W końcówce  zawodnikom Force trochę zabrakło sił i wówczas zarysowała się przewaga  Eagles, który dodatkowo przy zdobytych bramkach wykorzystał  błędy obrony Force.

CALISIA- EAGLES  2-2 (1-0)
Bramki: Jarek Malinowski, Arek Wałęga – Bogdan Żu-rowski, samobójcza
Czerwone kartki: Radek Wawrzyniak, Kris Brzowski (Calisia), Krzysztof Kowal, Grzegorz Korzeniowski (Eagles)
Brzydki mecz, w którym więcej było polowanie na kości przeciwnika niż walki o piłkę. Do tego dostroił się sędzia, który nie panował nad sytuacją . Eagles uratował remis w ostatnich minutach, wcześniej miał kilka świetnych okazji, a najlepszej nie wykorzystał Janusz  Gurgul.

CRACOVIA – LITHS 3-3 (1-2)
Bramki: Ryszard Bury, Andrzej Gąsienica, Lorenzo Cruz
Cracovia przegrywała  już 1-3, ale  walczyła do końca i uratowała jeden punkt. Mecz wyrównany, z tym że cho-ciaż pierwsza połowa raczej dla Cracovii, ale po niej prowadził Liths. Na odmianę druga odsłona – raczej dla Liths, ale  więcej bramek zdobyła w tym okresie Cracovia.

WISŁA – SCHWABEN  1-2 (0-1)
Bramka: Jerzy Skowronek
Wisła zagrała najlepszy mecz w sezonie, ale pomimo tego  uległa liderowi, zespołowi  Schwaben. Dwie przypadkowo stracone bramki sprawiły, że Schwaben prowadził 2-0.Wprawdzie Jurek Skowronek uzyskał kontaktowe trafienie, ale wyrównać się nie udało, pomimo szeregu znakomitych – jak to często  u wiślaków bywa – niewykorzystanych sytuacji.

Na czele Schwaben 43 pkt; …. 6. Calisia 18 pkt; 7. Wisłą – 17 pkt; 8. Cracovia  16 pkt; 10. Eagles 8 pkt