Eagles over-30 wygrywa, Calisia over-40 gromi…

Ze zmiennym szczęściem grały nasze zespoły w kolejnej rundzie spotkań w Il. Metropolitan A. H. Soccer League. Eagles, wzmocniony byłymi zawodnikami Podlasia – Piotrem Leszczykiem i Sebastianem Grosmanem wygrał z Green-White. Nie powiodło się w tej dywizji Szymańskiemu, który po utracie bramkarza w pierwszej połowie meczu (czerwona kartka dla Roberta Borga) grał do końca dziesiątkę. Błyskawica North przełożyła swoje spotkanie z Liths, ponieważ przeciwnik chciał grać o 3 po południu, a wtedy piłkarze Błyskawicy jeszcze pracują.
W over-40 Divsion Calisia rozgromiła Srpską aż 7-0, ale przeciwnik to zespól głównie 50-latków. Nie powiodlo się Podhalu, które pomimo bardzo dobrej gry uległo najsilniejszemu chyba zespołowi tej dywizji – Concordii. Pauzowała Cracovia.

SCHWABEN – SZYMAŃSKI 4-2 (1-1)
Bramki: Stanisław Szymański, Misa Ivankiv
Po strzale Staszka Szymańskiego nasz zespół prowadził 1-0. Niestety losy meczu odwróciły się, gdy rywale  po wyraźnym błędzie sędziego (wycofali piłkę daleko poza linii bramkowej, a sędzia nie przerwał gry) zdobyli wyrównanie. Niezadowolony bramkarz Robert Borg zbyt głośno wyrażał swoje niezadowolenie, aż zobaczył czerwoną kartkę. Do końca zespól grał już w osłabieniu. Mimo tego wydawało się że uda się dowieźć remisowy rezultat do mety. Niestety – w ostatniej minucie Schwaben zdobyło trzecią bramkę, a w ostatnich sekundach doliczonego czasu – czwartą.

EAGLES – GREEN-WHITE 5-3 (4-1)
Bramki:  Darek Baczewski,  Janusz Gurgul, Grzegorz Korzeniowski, Tomek Wrotoń,  Jura Pithora.
Zaczęło się wprawdzie od 0-1, ale potem poszło już gładko. Dobry występ „orłów”. W zespole zadebiutowali Piotr Leszczyk i Sebstian Grosman, z b. Podlasia.
Ozdobą meczu by la efektowna bramka  Krzysztofa Korzeniowskiego.

EAGLES – GREEN-WHITE 1-3 (0-2)
Bramka: Jerzy Kociołek z rzutu wolnego
Gren-White był zespołem lepszym i zasłużył na wygraną. Nie pomogła piękna bramka z 20 m z rzutu wolnego Jurka Kociołka na 1-2. W końcówce Green-White przypieczętował wygraną zdobyciem trzeciego gola.

PODHALE – CONNECTION 3-5 (1-2)
Bramki: Ryszard Bury 2, Peter Richter
Zaczęło się fatalnie, nierozgrzani zawodnicy Podhala już w pierwszych 10 minutach stracili dwie bramki.  Potem było już znacznie lepiej, Podhale prowadziło nawet 3-2, ale błędy  w obronie spowodowały utratę dalszych bramek.
Podhale przegrało, pomimo iż zagrało  najlepszy mecz w sezonie.

SRPSKA – CALISIA 0-7 (0-3)
Bramki: Robert Łabędzki 2,  Robert Kolbusz, Arek Wałęga,  Radek Wawrzyniak, Jacek Prowiński, Jarek Jastrzębski
Bardzo słaby przeciwnik, który w praktyce nie wychodził z własnej połowy. Wynik mógł być jeszcze wyższy.

CRACOVIA pauzowała

Over-50 Division

W niedzielnym meczu na szczycie pomiedzy Royal Wawel a Rams tym górą byli wawele , wygrywając zaległy mecz  o mistrzostwo ligi 4-1 (2-1)
W tym spotkaniu grano o mistrzostwo ligi i o punkty w nowym sezonie ,tak ze było o co walczyć .
Mecz zaczął się niezbyt pomyślnie dla waweli. Pomimo przewagi na boisku wawele dali sie zaskoczyć i po jednej z kontr ,strzałem z 30 metrów Rams wyszli na prowadzenie .
Ale z biegiem czasu widać było kto tu rządzi na boisku, najpierw Jurek Motolko wykorzystał nieporozumienie bramkarza ze swoim partnerem i wjechał do bramki Rams a chwile później wykorzystując świetne podanie z głebi pola od Tadeusza Kraffta, ustalił wynik do przerwy na 2-1.
Po zmianie stron w dalszym ciągu na boisku dominował Wawel i widać było że kolejne bramki to kwestia czasu., I tak Krakowiak zaskoczył bramkarza strzałem z 20 metró,w a formalności dopełnił Pawula, ustalając wynik meczu na 4-1. Cały zespół zagrał bardzo dobrzee. Gratulacje!
R-W: Bartosz – Guzik, Narek, Litkowiec, Pikul, Madro, Szarek, Garga, Krakowiak, Pawula ,Drewicz; wchodzili – Motolko, Krafft, Krasowski, Sikora, Rzadkowski, Szewczyk, Kois.