Eagles over-30 w finale!

W Baltimore(Maryland)  trwają finały czterech najlepszych zespołów USA w kat. over-30, tzw. Finals Four. Berze w nich udział Eagles, mistrz Strefy Midwest (Region II). Początek był udany dla „orłów”- w pólfinale pokonali  mistrza Regionu I – Pancyprian  Freedom (N. Jork).  Kiedy po  pięciu minutach gry Eagles prowadził 2-0, a później 3-0, wydawało się, ze sprawa jest przesądzona. Jednak tuż przed przerwą rywale z kontrowersyjnego rzutu karnego zdobyli pierwszą bramke, a w drugiej połowie wyrównali na 3-3. Horror trwał niemal do końca..  Dopiero w 80 min Adrian  Orkiz zdobył zwycięską bramke, dająca przepustkę do sobotniego finału.

Jak padły bramki? Pierwszą zdobył Kuba Piotrowski, który po rozpracowaniu piłki przez kolegów – po prostu „wjechał” do bramki. Na 2-0 podwyższył  Paweł Otachel pięknym uderzeniem z woleja w samo „okienko”. Trzecią bramkę zdobł Nestor Hernandez, uderzeniem z 18 m. również w „okienko”. Były to bardzo efektowne trafienia. Decydująća o końcowym suckdesie akcja zaczęła się na środku pola po utracie piłki przez rywali. Poszła kontra w przewadze trzech na dwóch i dośrodkowanie Pawła Oatchela wykończył  Adrian Orkiz.
Trener Robert Juszczyk ma 20 zawodników. W trakcie półfinałowego pojedynku kontuzji doznał  Michał Wiśniewski i prawdopdobnie nie będzie mógł wystąpic w finale, kory zaplanowanj jest na sobotni wieczor, godz. 7 wieczór czasu wschodniego.