Eagles over-30 traci pierwsze punkty

Mistrz Il. Metropoloian A. H. Soccer League – Eagles stracił w sobotę pierwsze dwa punkty w nowym sezonie, remisując z Vikings. W kat. over-40 po dramatycznym meczu, w którym padło aż dziewięć bramek, Podhale pokonało  Schwaben.
Oto krótkie relacje.

EAGLES – VIKINS 2-2 (1-1)
Bramki: Michał Wieleba w 40 min,  Bogdan Żurowski z rzutu karnego.
Cały czas duża przewaga Eagles, ale wielu znakomitych sytuacji n wykorzystano – m.in. Robert Juszczyk i trzykrotne Grzegorz Korzeniowski. Pomimo przewagi Eagles przegrywał 1-2, a wyrównującą bramkę zdobył dopiero z rzutu karnego Bogdan Żurowski (za faul na  Romanie Jaworowskim).
Warto dodać, że Eagles wystąpił w osłabionym składzie.

HIGHLANDERS – CALISIA 0-3 (0-3)
Bramki: Grzegorz Urbanowicz, Radek Wawrzyniak, Jarek Cwanek
Przez większą część meczu Calisia nie schodziła z połowy przeciwnika., Ozdobą spotkana była piękna bramka Radka Wawrzyniaka strzałem z odległości blisko 30 m – w samo „okienko”.
Highlanders – pomimo iż występuje w nim dwóch Polaków – nie ma nic wspólnego z naszym Podhalem.

BŁYSKAWICA NORTH – SCHWABEN 1-3 (1-1)
Bramka: Zbyszek Niemczyk
Błyskawica prowadziła w tym spotkaniu 1-0 po pięknym uderzeniu z 25 m Zbyszka Niemczyka.  Po zmianie stron Błyskawica miała na koncie słupki i porzeczkę, ale  po dwóch kontrach Schwaben zdobyło kolejne bramki i zainkasowało komplet punktów.

PODHALE – SCHWABEN 5-4 (1-3)
Bramki: Darek Tyszka 2, Jerzy Siwiec, Józef Mucha, Krzysztof Lasek
Dramatyczny przebieg spotkania. Podhale prowadziło wprawdzie 1-0, ale do przerwy przegrywało już 1-3. W drugiej odsłonie pracowicie odrabiało straty i objęło ponownie prowadzenie 4-3. Rywale wyrównali wprawdzie na 4-4, ale w końcówce – po dośrodkowaniu – piłkę biegnącą niemal wzdłuż linii, dobił do siatki Darek Tyszka.

EAGLES – LITHS 1-3