Eagles over-30 gromi, porażka Chicago Force

Niezwykle ciekawie zapowiada się końcówka rozgrywek w over-3o Division Il. Metropolitan A. H. Soccer League. Do tytułu pretendują wciąż cztery zespoły. W sobotę Eagles znów poprawił swój bilans bramek, gromiąc Gren-White 7-1. Nie powiodło się liderowi – Chicago Force, który przegrał z innym z  kandydatów do tytułu – Liths 1-3. W najlepszej sytuacji obecnie jest Eagles, który ma wprawdzie trzy punkty straty do lidera, ale jedno spotkanie (z Hellenic) zalegle. A poza tym zdecydowanie najlepszy bilans bramek. A ten przy równej ilości punktów – do czego może dojść na mecie sezonu – jest najważniejszy. Z drugiej strony „orły”  czeka kilka bardzo trudnych spotkań – już w najbliższą sobotę polonijne derby:  Chicago Force – Eagles.

Over-30 Division
EAGLES – GREEN-wHITE 7-1 (2-0)
Bramki: Marcin Simson 3, Kuba piotrowski 2, Bogdan Żurowski, Sebastian Grosman
Mecz bez historii, cały czas dominacja Eagles.

CHICAGO FORCE – LITHS 1-3 (1-2)
Bramka: Piotr Kiełbasa
Po wyrównanej pierwszej części, w drugiej odsłonię  cały czas dominacja Chicago Force, ale bez efektu bramkowego.  Mecz nie ułożył się pomyślnie dla Force – pierwszą bramkę stracono już w 1  min gry, a trzecią w ostatniej minucie, kiedy wszyscy poszli do przodu, dążąc za wszelką cenę do wyrównania.,
Inna sprawa, ze skład Force był mocno dziurawy – tylko jeden zawodnik na zmiany, a brakowało m. in. Alexa Budaka, Marcina Okarmusa,  Romana Witeckiego, Marcina Ułomka, oraz Marcina i Pawła Czeremuga. Niektórych zmogły kontuzje, ale byli i tacy, którzy  z niewiadomych przyczyn nie zgłosili się na mecz.

Over-40 Division

GREEN-WHITE – CALISIA 3-3 (1-2)
Bramki: Artur Bańkowski,i  Robert Pudełko, Robert Łabędzki
Sądząc z przebiegu gry  i ilości sytuacji bramkowych, podział punktów wydaje się być sprawiedliwy. Tym niemniej po prowadzeniu 1-0 (Artur Bańkowski) , później Calisia  dwukrotnie „goniła” wynik – było bowiem 1-2 i 2-3.

WISLA – CONNECTION 1-4 (1-0)
Bramka: Jerzy Skowronek

Problemy ze składem, a po przerwie opadnięcie z sił – to główne przyczyny porażki, Pomimo przepuszcznia czterech bramek, dobrze spisał się  wypożyczony z zespołu over-30 bramkarz.

RAMS – CRACOVIA 4-0 (0-0)
Do przerwy niezła gra Cracovii, ale kiedy przy stanie 1-0 dla Rams, czerwoną kartkę (po dwóch żółtych) zobaczył Juan Rodrigez i do końca Cracovia musiała grać w osłabieniu,  stało się jasne, że w tym meczu nie będzie zwycięzcą. Od tego momentu bowiem Cracovia jakby psychicznie nie wytrzymała.

Over-50 Division
JAKES – EAGLES 8-5 (1-3)
Bramki: Darek Dyląg 3, Jurek Kociołek 2
Nioczekiwana porażka Eagles w meczu, zakończonym hokejowym rezultatem. Eagles prowadził już 3-0 i chyba niezbyt fortunne zmiany dokonane w tym momencie sprawiły, iż rywale odrobili straty. Jeszcze raz Eagles prowadził 4-3, ale późniejj bramki zdobywali głównie Jakes.

HELLENIC – ROYAL-CRACOVIA – 1-4
Bramki: Drabik, Motolko, Pawula, Paluch
Royal-Cracovia co prawda wygrali z Hellenic  4-1 ale nie było to zwycięstwo w imponującym stylu. Po prostu przeciwnik nie był aż tak wymagający, no ale moze i to dobrze bo frekwencją kadrowa pozostawiała dużo do życzenia.
R-CR: Bartosz – Mietus, Paluch, Tomczyk, Drabik, Krakowiak, Sowacki-Wożniak, Marek, Pawula, Motolko; wchodzili – Garga. ,Sikora

***
W zaległym spotkaniu over-30 Division Red Premier Soccer League Wisła przegrała z Bułgarią 1-4 (1-1). Bramka: Robert Salawa