Eagles obronił tytuł

Play off-ami o wyłonienie halowego mistrza zakończył się sezon halowy  ligi Metropolitan.  Tytuł obronił Eagles, który najpierw wygrał rundę zasadnicza, a w niedzielnych play-offs po bardzo dobrej grze pokonał  w półfinale Hellenic i w finale Sockers A. Były to najlepsze, stojące na wysokim poziomie  play offs w ostatnich latach. Wszystkie cztery zespoły zaprezentowały się doskonale. Hellenic i United Serbs wystąpiły w wzmocnionych składach, częściowo nowy skład pokazał także Sockers A. Równieź Eagles rzucił do gry najlepszych.

IMG953993-2Eagles po wygraniu halowego sezonu 2019 w lidze Metropolitan

Wszystkie spotkania były zacięte i pełne emocji. Eagles w półfinale przegrywał do przerwy z Hellenic 1-3, ale o zmianie stron odrobił straty, wygrywając 4-3. Równie dramatyczny był drugi półfinał. Sockersi prowadzili z United Serbs 3-1, ale na 6 min. przed końcem Serbowie wycofali bramkarza i uzyskali kontaktowe trafienie. W końcówce mieli nawet szanse na remis, ale ostatecznie Sockers wygrali 3-2
Pełen emocji był finałowy pojedynek Eagles z Sockers. Do stanu 4-4 trwała wymiana ciosów, padały bramka za bramką. Do przerwy prowadzili Sockers 4-3. Zaraz po zmianie stron Paweł Otachel wyrównał na 4-4, a później Eagels kontrolował już przebieg gry, doprowadzając do stanu 8-4. Dopiero w samej końcówce Sockers zdobyli piąta bramkę.
Gratulacje dla zawodników i trenera Roberta Sempocha. Był to doskonały występ Eagles i jego zasłużony sukces.

A oto kadra zespołu Eagles:
Piotr  Śliwa (Adam Sempoch) – Chris Modrzejewski, Kuba Gurgul, Art Garza, Jerred Evans,  Paul Tracy, Paweł Otachel.  Yanda Oleuea, Nestor Garcia, Adrian Ortiz, Derek Hoffman ,Gordy Gurson, Mario Alvarez, Sebastian Modrzejewski,  Konrad Madej,. Krystian Sroka, Łukasz Mordarski, Mateusz Skorupa.
***
Pojedynek barażowy o miejsce w Major Division pomiędzy Interem, który był dziewiąty w Major Division a Minyor  S.C., który uplasował się na drugiej pozycji  w First Division wygrał Minyor S.C. 5-3. Bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskał S.C. Hammers.